Festival Koolitants alustas 30. hooaega Hiiumaa tantsupäevaga | Koolitants

2244852h06edt24

Tere tulemast Hiiumaale, kus detsentraliseeritud tantsufestival Koolitants alustas oma 30. hooaega suurejoonelise tantsupäevaga! See sündmus toob kokku kooliõpilased üle kogu Eesti, et üheskoos tähistada tantsukunsti ja eneseväljendust läbi liikumise. Hiiumaa ilus loodus ja rikkalik kultuuripärand loovad ideaalse tausta selleks ainulaadsele festivalile. Tulge kogemust nautima ja avastage Koolitantsu võlu ise!

Üle-eestiline noorte tantsufestival Koolitants alustas hooaega Kärdla Kultuurikeskuses, kus maakondlike tantsupäevade lavale jõudsid esimesena etteasted Hiiumaalt.

Tantsukunsti ja -hariduse festival Koolitants peab sel hooajal 30. sünnipäeva, mida tähistatakse tantsimisega peaaegu igas Eestimaa otsas.

“Koolitantsuga on koos üles kasvanud juba mitu põlvkonda Eesti tantsuinimesi,” ütles festivali peakorraldaja Raido Bergstein. “Tantsupäevad pakuvad unikaalse võimaluse noortele tantsuharrastajatele, nende juhendajatele, sõpradele ja pereliikmetele näha suurtel tantsulavadel väga eriilmelist tantsu, neid kõige paremas mõttes teistega võrrelda ning pärast nähtu üle arutleda. Koolitants pakub inspiratsiooni ja innustust mitte ainult tantsijatele, vaid kõigile, kes tantsus enda jaoks midagi kõnetavat leiavad”.

2024. aastal kuuluvad festivali maakondlike tantsupäevade žüriisse tantsuõpetaja ja koreograaf Kerstin Lõhmus, tantsukunstnik ja liikumisterapeut Kristina-Maria Heinsalu ning tantsuõpetaja Paul Bobkov.

“Hiiumaa tantsupäeva kontsert oli mitmekülgne ja rikkalik, hõlmates endas erinevaid tantsustiile,” jagas žüriiliige Kristina-Maria Heinsalu. “Lava oli kodune ja nii kõige pisemad kui ka suuremad tantsijad nautisid oma tantsuhetki ja tundsid laval olekust rõõmu.”

Viimane maakondlik tantsupäev toimub Valgas 17. märtsil, seejärel valib žürii välja tantsud, mis jõuavad aprillis toimuvatele piirkondlikele tantsupäevadele, kus teevad Koolitants 2024 kunstilised juhid Ingrid Mugu ja Kristiina Siig koos Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežüriiga valiku tantsudest, mida esitatakse 6. ja 7. mail lõppkontsertidel Estonias.

In conclusion, the 30th season of Koolitants kicked off with a vibrant dance day in Hiiumaa, Estonia. The festival has been a highly anticipated and celebrated event for three decades, providing a platform for young dancers to showcase their talent and passion for dance. The energy and enthusiasm at the Hiiumaa tantsupäev were a true reflection of the enduring success and popularity of Koolitants. As the festival continues to inspire and unite young performers from across the country, it is clear that Koolitants will remain a beloved tradition for many years to come.

Loe rohkem:  Galerii: Tartumaa esimene tantsupäev täitis Vanemuise väikse maja tantsurõõmuga | Koolitants

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga