Algas naiste ja meeste jalgpalli rahvaliiga võistkondade registreerimine | Jalgpall

2268042h905et24

Tere tulemast Eesti jalgpalli rahvaliiga! Oleme põnevil teatades, et alates sellest hetkest on avatud nii naiste kui ka meeste jalgpalli rahvaliiga võistkondade registreerimine. Otsime kirglikke ja pühendunud mängijaid, kes soovivad väljakutseid ning tahavad oma oskusi näidata. Kas oled valmis astuma vastu teistele tugevatele võistkondadele ja näitama, milleks suudad jalgpalliväljakul? Registreeru juba täna, võta osa põnevast hooajast ning loo unustamatuid mälestusi koos meiega jalgpalli rahvaliigas. Ootame sind liituma!

Esmaspäevast algas võistkondade registreerimine jalgpalli rahvaliiga A- ja B-tasandile nii naiste kui meeste arvestuses. Mõlemas võistlussarjas saab võistkondi üles anda 22. aprillini.

“Rahvaliigasse ootame osalema inimesi üle Eesti, olgu nendeks sõpruskonnad või jalgpalli kogukonnad. Erinevalt tavaliigadest on rahvaliiga kalender ja formaat paindlik, näiteks saavad võistkonnad omavahelisel kokkuleppel valida ise enda mänguaja ja -formaadi,” rääkis rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas.

Registreerimine toimub EJL-i infosüsteemi ERIS kaudu. Võistkonnad, kes on varasemalt rahvaliigas osalenud, ei pea uut võistkonda registreerima, vaid saavad sama võistkonna registreerida uueks hooajaks. Nime muutmiseks tuleb täita registreerimisel vastava lisainfo lahter või võtta pärast registreerimist ühendust EJL rahvajalgpalli osakonnaga.

Meeskondadel, kes soovivad osaleda Eesti 2024. a väikestel karikavõistlustel, tuleb oma võistkond registreerida hiljemalt 15. märtsiks.

Mängijate ülesandmine võistkondadesse algab pärast võistkondade registreerimist ja alagruppide kinnitamist.

Rahvaliiga täpsema hooaja juhendi ning rahvaliigasse registreerimise juhised leiab Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt.

Rahvaliigades osalevate mängijate arv on aastatega stabiilselt kasvanud ning mullu käis hooaja vältel väljakul enam kui 2500 mängijat. Meeste arvestuses osales A- ja B-tasandil kokku 89 võistkonda ja 2007 mängijat, naiste arvestuses oli võistlustules 23 võistkonda ja 494 mängijat.

Eesti Jalgpalli Liit lõi rahvaliiga 2010. aastal. Aastal 2012 lisandus eraldi naiste rahvaliiga ning 2014. aastast jagunes rahvaliiga A- ja B-tasandiks. 2016. aastast liitus rahvajalgpalli liigade perega noorte rahvaliiga. 2013. aasta sügisel alustas esmakordselt saalijalgpalli rahvaliiga.

Loe rohkem:  Eesti koondise poolkaitsja siirdus Kuveidi kõrgliigasse | Jalgpall

Kokkuvõttes võib öelda, et naiste ja meeste jalgpalli rahvaliiga võistkondade registreerimine on Eestis väga populaarne ning see näitab spordiühenduste ja spordihuviliste suurt entusiasmi. Registreerimine on oluline samm selleks, et anda võimalus kõigile huvilistele osaleda rahvaliiga mängudes ning tugevdada Eesti jalgpalli kogukonda. Loodame, et võistkondade arv jätkab kasvamist ning see toob kaasa veelgi suurema huvi jalgpalli vastu ning loob uusi võimalusi spordis osalemiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga