Tantsuõpetaja:täiskasvanute balletitrennis saab pikemaks ja graatsilisemaks | Elu

708078hcf4et24

Tantsuõpetaja Karoliina Jürgenson on tõestanud, et täiskasvanueas on täiesti võimalik õppida balletti ning saavutada graatsiline ja pikem keha. Tema juhendamisel toimuvad täiskasvanute balletitrennid, kus iga osaleja saab end arendada ja tunda end enesekindlalt oma kehas. Jürgenson usub, et ballett on imeline viis keha ja vaimu tasakaalustamiseks ning ta on pühendunud oma õpilastele 100% ning aitab neil avastada oma tantsupotentsiaali. Kui otsid uut ja põnevat viisi enda arendamiseks ning keha treenimiseks, siis on täiskasvanute balletitrenn just sinu jaoks!

Tantsuõpetaja Marge Ehrenbusch kutsus “Terevisioonis” mehi ja naisi täiskasvanute balletitrenni ning rääkis, et ballett kui üks treeningstiil võib inimese füüsilist väljanägemist muuta sirgemaks, pikemaks ja graatsilisemaks. Ehrenbuschi kõige vanem õpilane harrastajate hulgas on üle 80-aastane naisterahvas.

“Arvatakse, et klassikaline ballett on ainult professionaalse teatri või siis pisikeste laste pärusmaa, aga tegelikult on ballett üks treeningstiil, mida saab teha ka harrastaja tasemel, aga seda tuleb lihtsalt teistmoodi õpetada. Ei saa õpetada nii, nagu õpetatakse professionaale,” ütles tantsuõpetaja, koreograaf ja Tantsupööningu juhatajata Marge Ehrenbusch.

Eesmärgid on inimestel erinevad. “Võib ka olla, et lapsepõlve unistus on jäänud täitamata ja sul ongi võimalik täiskasvanuna üsna kaugele jõuda. Muidugi lähtuvalt füüsilistest eeldustest ka natuke. Eesmärk on trenni teha ja ennast paremasse füüsilisse vormi viia. Hästi suur rõhk on balletil kogu lülisambale, me töötame lihaste pikendamisega, mistõttu võiks ka inimese füüsiline väljanägemine, olles balletti juba aastaid harrastanud, täiesti muutuda. Näiteks sirgemaks, pikemaks ja graatsilisemaks,” selgitas Ehrenbusch.

Tantsuõpetaja sõnul on kõige olulisem kohe alguses aru saada, kuidas harjutusi õigesti teha. “Ballett annab tervele kehale hea füüsilise vormi, kuid see ei ole hea mitte ainult rühile, vaid väga palju töötavad ka jalad ja käed. Lisaks peab balletitrenni tulles inimesele meeldima klassikaline muusika ja klaverimuusika.”

Loe rohkem:  Sünkroontõlk: tegime helitehnikuga president Zelenski tõlgile kiirkoolituse | Elu

Ehrenbuschi kõige vanem õpilane harrastajate hulgas on üle 80-aastane naine, kes on väga heas vormis ning teeb kõike kaasa. “Nii et kõik on võimalik. Meeste osakaal on väga väike, aga pean ütlema, et õpetaja juhendamisel treeningut tehes on see ka spordimeestele füüsilise koormuse mõttes väga sobiv trenn.”

Kokkuvõttes võime öelda, et täiskasvanute balletitreeningud on suurepärane viis enda keha ja vaimu tugevdamiseks. Tantsuõpetaja juhendamisel õpivad osalejad mitte ainult tehnilisi oskusi, vaid ka enesekindlust ja eneseväljendust läbi tantsu. Treeningud aitavad parandada keha painduvust ja tugevust, samuti arendavad graatsilist liikumist. Lisaks sellele pakuvad balletitreeningud ka võimalust lõdvestuda ja unustada igapäevased mured. Seega, täiskasvanutele suunatud balletitreeningud on suurepärane võimalus nii keha kui ka vaimu tervise hoidmiseks ja arendamiseks.

See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga