Ukraina tulistas alla kõik riiki rünnanud droonid | Välismaa

2309523hc0fat24

Ukraina teatas hiljuti edukast droonide allatulistamisest, mis olid riiki rünnanud. See sündmus on tekitanud ülemaailmset tähelepanu ja pannud paljud riigid mõtlema oma julgeolekustrateegiate üle. Selline kaitsevõime ja osavus on vaid üks näide sellest, kuidas Ukraina on võimeline end kaasaegseid tehnoloogilisi ohte eemale hoidma. See sündmus annab tunnistust Ukraina pühendumusest oma riigi kaitsmisele ja kindlustab nende positsiooni rahvusvahelisel areenil.

Kiievis käivitusid reede varahommikul taas õhuhäiresireenid ning Ukraina tulistas alla kõik riiki rünnanud droonid. Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles neljapäeval, et Venemaa ei peata oma territoriaalseid ambitsioone, kui võidab sõja Ukrainas. Sõjauuringute Instituut (ISW) vahendas oma viimases ülevaates, et Bahmuti lähistel jätkuvad lahingud.

Oluline reedel, 15. märtsil kell 8.34:

– Macroni sõnul ei peatu Venemaa sõja võitmise puhul Ukrainas;

– Bahmuti lähistel jätkuvad lahingud;

– Borrelli sõnul otsustatakse Ukraina sõja tulemus kevadel ja suvel.

Ukraina tulistas alla kõik riiki rünnanud droonid

Kiievis käivitusid reede  varahommikul taas õhuhäiresireenid ning Ukraina tulistas alla kõik riiki rünnanud droonid.

Ukraina teatas reedel 27 Vene ründedrooni allalaskmisest ööl vastu reedet. Kiievit ründas 15 drooni, vahendas Ukrainska Pravda. 

Macroni sõnul ei peatu Venemaa sõja võitmise puhul Ukrainas

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles neljapäeval, et Venemaa ei peata oma territoriaalseid ambitsioone, kui võidab sõja Ukrainas.

Macroni hinnangul on ohus muu hulgas Moldova, Rumeenia ja Poola.

“Venemaast on saanud jõud, mis tahab laieneda ja on selge, et sellega see ei lõpe,” postitas Macron pärast intervjuud Prantsuse televisioonis sotsiaalmeediasse.

“Kui me jätame Ukraina maha, kui laseme Ukrainal selle sõja kaotada, siis ähvardab Venemaa kindlasti Moldovat, Rumeeniat, Poolat,” oli president veendunud.

Macron toonitas enne seda, et tema riik on valmis tagama, et Venemaa ei võidaks Ukraina sõda ja hoiatas liitlasi ühtlasi abipiirangute kehtestamise eest.

Loe rohkem:  Europarlament otsib võimalusi eurosaadikute istungites osalemise tagamiseks | Välismaa

“Kui olukord peaks halvenema, siis oleksime valmis tagama, et Venemaa ei võida kunagi seda sõda,” ütles Macron Prantsuse televisioonis.

“Kõik, kes propageerivad Ukrainale antava abi piire valivad lüüasaamise,” lisas Macron.

Macron ütles veebruari lõpus, et ei saa välistada lääne vägede saatmist Ukrainasse.

Bahmuti lähistel jätkuvad lahingud

Sõjauuringute Instituut (ISW) vahendas oma viimases ülevaates, et Bahmuti lähistel jätkuvad lahingud. Siiski ei tuvastanud ISW rindel suuri muutusi. Vene väed jätkavad Bohdanivka lähistel asuvate Ukraina positsioonide ründamist. Samuti käivad lahingud endiselt ka Ivanivske, Kliššivka ja Andrijivka lähedal.

Vene väed liikusid samas Avdijivka suunal veidi edasi. Seda kinnitavad 13. ja 14. märtsil avaldatud geolokatsiooniga kaadrid, mis näitavad, et Vene väed suutsid Berdõtši asulas edasi liikuda. Üks Vene sõjablogija väitis veel, et Vene väed liikusid edasi ka Pervomaiske lähistel. Pole veel siiski olemas geolokatsiooniga kaadreid, mis kinnitaksid, et Vene väed suutsid seal edasi liikuda. Üks Vene blogija väitis, et lahingud käivad endiselt veel ka Nevelske pärast. Venemaa kaitseministeerium väitis juba 12. märtsil, et asula langes Vene vägede kätte. 

Borrelli sõnul otsustatakse Ukraina sõja tulemus kevadel ja suvel

Ukraina sõja tulemus otsustatakse sel kevadel ja suvel, ütles Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell neljapäeva õhtul pärast kohtumist võimuesindajatega Washingtonis, vahendasid meediakanalid Sky News ja UNIAN.

Sky Newsi andmetel kutsus Borrell üles kõiki liitlasi Ukrainat jätkuvalt ja otsusekindlalt toetama.

“Ukraina ei saa ära oodata novembris toimuvate USA presidendivalimiste tulemusi,” märkis Borrell.

See näitab, kui oluline on kaitsta oma riigi piire ja tagada rahva turvalisus. Ukraina edukas operatsioon, mis hõlmas kõigi riiki rünnanud droonide tabamist, kinnitab nende pühendumust oma riigi kaitsmisele. Eesti võiks võtta sellest eeskuju ja tugevdada oma kaitsesüsteemi, et tagada rahva ohutus ja julgeolek. Koostöö teiste riikidega sellistes küsimustes on võtmetähtsusega ning see sündmus tõestab seda veel kord. Turvaline ja kaitstud Eesti on meie kõigi ühine eesmärk.

Loe rohkem:  NATO peakorteri ees heisati Rootsi lipp | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga