EL pole huvitatud Vene gaasi transiidi jätkumisest Ukraina kaudu | Välismaa

1549558hfd36t24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel aastatel on Euroopa Liit ja eriti Eesti olnud mures Venemaa gaasi transiidi jätkumise pärast Ukraina kaudu. EL-i jaoks on oluline leida alternatiivseid gaasitarneid, et vähendada sõltuvust Venemaa tarnetest. Viimane teade, et Eesti ei ole huvitatud Vene gaasi transiidi jätkumisest Ukraina kaudu, on osa sellest suuremast strateegiast. Oleme siin, et uurida ja analüüsida olukorda ning selle mõju Eesti ja kogu Euroopa Liidule. Kas soovite teada rohkem? Ärge kartke võtta meiega ühendust!

Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson ütles kolmapäeval, et Euroopa Liit pole huvitatud gaasi transiidilepingu pikendamisest Venemaaga, teatas Ukraina energeetikaministeerium.

Simson tegi vastava avalduse Pariisis toimunud Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) liikmesriikide ministrite tippkohtumisel, kus ta kohtus ka Ukraina energeetikaministri Herman Haluštšenkoga.

Energeetikavolinik rõhutas, et Euroopa riigid töötavad oma gaasihoidlate täitmise ja tarnete mitmekesistamise kallal, vahendab Ukrainska Pravda.

“Naasmine tavapäraste suhete juurde Venemaaga on võimatu. EL pole huvitatud gaasi transiidilepingu pikendamisest Venemaaga. Me oleme teinud ettevalmistusi selle lepingu lõppemiseks kaks aastat tagasi pärast seda, kui algas gaasituru manipuleerimine, ning meil on alternatiivsed võimalused meie tarnekindluse tagamiseks,” ütles Simson.

Energeetikavolinik rõhutas, et EL-i peamine eesmärk on maksimaalne toetus Ukrainale ning varajane loobumine Vene gaasist.

Haluštšenko tänas omalt poolt Euroopa Komisjoni hiljutise 58 miljoni eurose otsetoetuse eest, mis on mõeldud suuresti gaasiturbiinide ostmiseks Ukrainale. Samuti rõhutas ta teise 10 miljoni euro suuruse otsetoetuse tähtsust, mis läheb Ukraina kriitilise tähtsusega taristu taastamiseks.

Kokkuvõttes näitab see uudis, et Eesti ei ole huvitatud Vene gaasi transiidi jätkumisest Ukraina kaudu. See peegeldab Eesti soovi vähendada oma sõltuvust Vene gaasist ning olla osa Euroopa Liidu ühtsest gaasiturust. See otsus võib aidata kaasa ka regionaalsele stabiilsusele, vähendades Ukraina ja Venemaa vahelist pinget gaasitransiidi osas. Samuti võib see julgustada teisi EL riike samme astuma, et vähendada Venemaa mõju oma gaasivarustusele.

Loe rohkem:  Euroopa Komisjon teeb ettepaneku alustada Bosniaga liitumiskõnelusi | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga