Kristo Siimer pakkus suurepärase etteaste, esikoha jagasid vennad Bö | Laskesuusatamise MM

2206297hb2cat24

Tere tulemast! Laskesuusatamise MM-il näitas Kristo Siimer suurepärast etteastet, mis pani publiku heldelt plaksutama. Tema esitus oli muljetavaldav ning vennad Bö ei jäänud samuti hätta, jagades esikohta. Eestlased on alati olnud suured spordifännid ning sellised saavutused tekitavad meie seas suurt elevust ja uhkust. Laskesuusatamine on üks meie armastatumaid talispordialasid ning meil on hea meel näha, et meie sportlased on maailma tipus. Palju õnne Kristo Siimerile ja vennadele Böle!

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Nove Mestos tegi meeste 20 km tavadistantsil karjääri parima esituse Kristo Siimer, kes teenis ühe möödalasu juures 14. koha.

Siimer läbis kolm esimest tiiru puhtalt ja oli 14. kohal. Viimases tiirus jäi üks märk üles ja tiirust lahkudes oli eestlane 18., aga suutis viimaste kilomeetritega suusarajal kohta parandada. Kaotust võitjale kogunes neli minutit ja 51,7 sekundit.

Seejuures on märkimisväärne, et maailma karika sarjas pole 24-aastane Siimer isegi punktikohale jõudnud. Tema parim tulemus on eelmise hooaja Holmenkolleni etapi 42. koht sprindis.

Kaksikvõidu teenisid kuulsad Norra vennad Johannes Thingnes (1; 45.49,0) ja Tarjei Bö (1; +58,9). Nende kannul sai pronksi sakslane Benedikt Doll (1; +1.53,3).

Kahe tiiru järel juhtis võistlust kindlalt norralane Johannes Dale-Skjevdal, aga viimases tiirus jäi üles lausa neli märki ja kokkuvõttes piirdus ta 30. kohaga (5; +6.04,6).

Parim Baltikumi esindaja oli Siimeri asemel siiski neljandaks tulnud lätlane Andrejs Rastorgujevs (2; +2.50,2). Viies-kuues olid prantslased Emilien Jacquelin (1; +3.03,2) ja Quentin Fillon Maillet (3; +3.16,2).

Enne võistlus:

Esimesena stardib kolmapäevasel võistlusel kell 18.20 prantslane Quentin Fillon Maillet. Tänavusel MM-il jälitussõidus maailmameistriks tulnud Johannes Thingnes Bö (number 9) stardib kell 18.24, sprindis võidutsenud Sturla Holm Lägreid (number 54) stardib kell 18.47.

Loe rohkem:  Ermits: loodan, et see on noortele suureks motivatsiooniks | Laskesuusatamise MM

Eestlastest saab esimesena lähte Zahkna (25), kes asub 20 km distantsile kell 18.32. Siimer (55) alustab kell 18.47 ning Ränkel asub rajale kell 18.53. Mullu näitas Oberhofis toimunud MM-il sel distantsil eestlastest parimat minekut Siimer, kes teenis 57. koha. Robert Heldna oli 85., Zahkna ületas joone 90. kohaga.

Maailmameistriks tuli eelmisel aastal Johannes Thingnes Bö, esikolmikusse mahtusid veel Lägreid ning rootslane Sebastien Samuelsson.

Kristo Siimeri suurepärane etteaste laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel oli tõeliselt muljetavaldav. Tema jõupingutused ja osavus teenisid talle austust ja tunnustust nii fännidelt kui ka konkurentidelt. Vennad Bö jagasid esikohta, kuid Siimeri saavutus oli siiski märkimisväärne ning tõi uhkust meie riigile. See on suurepärane näide sellest, kui kõvasti töö ja pühendumus võivad viia sportlase kõrgeimatele tippudele. Loodame, et sellised saavutused motiveerivad noori Eesti sportlasi järgima oma unistusi ja püüdlema suurepäraste tulemuste poole.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga