Lavastaja: “Esimene armastus on revolutsioon” on ühteaegu ohudraama ja armastuslugu | Teater

1707933971 2257467hbfe8t24

Tere tulemast Eesti teatrisse, kus lavastaja Maria Metsalu toob lavale erakordse teose “Esimene armastus on revolutsioon”. See tükk on mitmekülgne segu ohudraamast ja südantsoojendavast armastusloost, mis viib publiku emotsionaalsele teekonnale. Metsalu sügavalt liigutav lavastus avab vaatajate silmad esimese armastuse keerukusele ja selle mõjule inimeste eludele. Seda tükki ei tohi maha magada, kui otsid kustumatu elamuse teatris. Tule ja koge seda imelist lavastust ise!

Rakvere teatris käivad lavastaja Margo Tederi käe all ettevalmistused Austraalia näitekirjaniku Rita Kalnejaisi noortelavastuse “Esimene armastus on revolutsioon” neljapäevaseks esietenduseks.

Lavastaja Margo Tederi sõnul paelus “Esimene armastus on revolutsioon” teda oma pöörasuse, hullumeelsuse ja filmilikkusega. Lavastaja ütles, et autor on loosse kokku kirjutanud huvitavad teemad.

“Ühtpidi rebaste käitumine linnakeskkonnas, teatud mõttes urbaniseerumine. Teistpidi huvitasid autorit noored inimesed: kuidas võib juhtuda niimoodi, et noored inimesed võivad oma otsingutel mõnikord radikaliseerumiseni jõuda,” arutles ta.

Lavastaja sõnul on lool kaks olulist poolt. “Kui me räägime noorest inimesest, kes on natukene katki, ja katki on ta sageli sellepärast, et probleemid algavad perekonnast, siis on halvale teele minek üsna lihtne tulema. Aga meie loos on kaks poolt: ühtepidi räägime ohudraamast ja teistpidi räägime armastusloost kahe noore vahel,” selgitas Teder.

Näitleja Rainer Elhi sõnul on huvitavaks väljakutseks loo erinevate kihtidega töötamine.

“Näiteks perekonna suhe. Samamoodi ka üksindus. Minu jaoks on selles loos väga oluline üksildus ja see, mida inimene siis tunneb ja kuidas ta sellega toime tuleb ja mida ta siis ette kujutab või ei kujuta. Mis sõpru ta leiab ja millised sõbrad tal on. Ja mõistagi ka armastuse leidmine,” rääkis näitleja.

 “Esimene armastus on revolutsioon” autor on Rita Kalnejais, tõlkija Lauri Saaber, lavastaja Margo Teder (VAT Teater), kunstnik Illimar Vihmar, muusikaline kujundaja Madis Muul ja valguskujundaja Märt Sell.

Loe rohkem:  Teater Must Jaam rändab kirjasaatmis-kultuuri hääbudes eesti keele ilusse | Teater

Osades Margus Grosnõi, Jaune Kimmel, Märten Matsu, Tiina Mälberg, Rainer Elhi ja Loviise Kapper (külalisena).

Kokkuvõttes võib öelda, et lavastus “Esimene armastus on revolutsioon” pakub vaatajatele mitmekülgset kogemust, kombineerides nii ohudraama kui ka sügava armastusloo. Lavastaja on suurepäraselt tabanud nooruse haprust ja revolutsioonilisust esimese armastuse kontekstis ning suutnud selle edasi anda publikule läbi dünaamiliste stseenide ja emotsionaalsete sügavuste. Teatrikülastajad saavad nautida nii põnevat lugu kui ka mõtiskleda armastuse ja revolutsiooni vahelisest seosest ning selle mõjust meie eludele. “Esimene armastus on revolutsioon” jääb kindlasti meeldejäävaks elamuseks kõigile teatrihuvilistele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga