Wembanyama võimsast esitusest ei piisanud, 76ersil polnud Davisele vastust | Korvpall

2319531h3507t24

Eileõhtune korvpallimatš tõi meieni põneva vastasseisu Philadelphia 76ersi ja New Orleans Pelicansi vahel. Kuigi Wembanyama näitas võimsat esitust kogudes mitmeid punkte ja lauapalle, ei suutnud see siiski tagada võitu 76ersile. Lisaks peab mainima, et Pelicansi mängumees Davis oli tõeliselt võimsas hoos, jättes vastastele õige vastuse leidmata. Vaatamata pingelisele vastasseisule, pälvis Davis kiitust oma uskumatute mänguoskuste eest ning suutis juhtida Pelicansi võidule.

Korvpalliliigas NBA suurepärast debüüthooaega tegev prantslane Victor Wembanyama tegi taaskord hea mängu, kuid tema San Antonio Spurs jäi siiski viimastel sekunditel Memphis Grizzliesele alla.

Kodupubliku ees mänginud Spurs alustas kohtumist suurepäraselt ning juhtis teisel veerandil 17 punktiga. Poolajaks oli Memphis aga vahe ühele punktile lihvinud ning teisel poolajal jäi Spurs pigem tagaajaja rolli. Grizzlies juhtis veel poolteist minutit enne lõppu seitsmega, aga Spurs tegi siis võimsa spurdi ning Tre Jonesi täpne kaugvise 20 sekundit enne lõpusireeni tõi tabloole 97:97 viigi.

Grizzlies oleks peaaegu järgmisel rünnakul valesööduga palli kodumeeskonnale andnud, kuid dünaamiline keskmängija Jaren Jackson Jr. võttis Jeremy Sochani ette ning viis Memphise 1,2 sekundit enne kohtumise lõppu kahega juhtima. Wembanyama sai Spursi rünnakul veel kaugelt visata, kuid pall võrku ei leidnud ja Grizzlies teenis võõrsil 99:97 (18:30, 25:14, 28:24, 28:29) võidu.

Wembanyama tegi taaskord suurepärase mängu, lõpetades 31 punkti, 16 lauapalli, viise resultatiivse söödu, kolme bloki ja kahe vaheltlõikega. Memphise parim oli võiduviske tabanud Jackson Jr., kes skooris 28 punkti, haaras seitse lauda ning pani kaks blokki.

Vaata põnevat lõpplahendust siit:

Viimastel play-in kohtadel heitlev Los Angeles Lakers sai Indiana Pacersilt teene, kui Indiana võõrsil Golden State Warriorsi 123:111 alistas. Lakers pidas koduplatsil Philadelphia 76ersiga tasavägise heitluse, kuid otsustaval veerandil oli parem Los Angelese klubi, kes teenis 101:94 (24:23, 26:29, 25:24, 26:18) võidu.

Loe rohkem:  Embiid naasis platsile võidukalt, Draymondi tagasi saanud Warriors kaotas | Korvpall

Lakersi veduriks oli keskmängija Anthony Davis, kes skooris 23 punkti, noppis 19 lauapalli, jagas neli tulemuslikku söötu ja pani neli blokki. LeBron James panustas 20 punkti, kaheksa laua ja kuue sööduga. Joel Embiidita mänginud 76ersi resultatiivseim oli 27 punkti visanud Tyrese Maxey.

Lakers (38 võitu, 32 kaotust) on läänekonverentsis üheksandal tabelireal, Warriors (36-33) hoiab kümnendat ehk viimast play-in kohta. Houston Rockets on Warriorsist kahe võidu kaugusel.

Teised tulemused:
Detroit Pistons – Boston Celtics 102:129
Toronto Raptors – Oklahoma City Thunder 103:123
Miami Heat – New Orleans Pelicans 88:111
Minnesota Timberwolves – Cleveland Cavaliers 104:91
Portland Trail Blazers – Los Angeles Clippers 117:125

Kuigi Wembanyama võimas esitus ei olnud piisav 76ersi vastu võidu saavutamiseks, näitas noor talent siiski oma potentsiaali ja võimekust. Davis domineeris mängu nii rünnakul kui ka kaitseosas ning pani 76ersi meeskonna raskesse olukorda. Kuigi lõpptulemus ei olnud soosiv, oli see siiski põnev ja tasavägine kohtumine. See mäng näitas, et Wembanyama on tõeline tulevikulootus korvpallimaailmas ning tema järgnevad esitused võivad olla veelgi muljetavaldavamad.