Tartu Ülikool jäi tugeva avapoolaja järel ikkagi Kalev/Cramole alla | Korvpall

2085872h3c77t24

Tartu Ülikool put up a strong fight against Kalev/Cramo during the opening half, but ultimately fell short in their latest basketball showdown. Despite showcasing a solid performance in the first half, Tartu Ülikool was unable to maintain their momentum, allowing Kalev/Cramo to secure the victory. This intense matchup between two powerhouse teams left fans on the edge of their seats, proving once again that Estonian basketball continues to deliver thrilling and competitive games. Stay tuned for more high-octane action as these teams battle it out on the court.

Korvpalli Eesti-Läti liigas tegi Tartu Ülikool põlise rivaali BC Kalev/Cramo vastu tugeva avapoolaja, aga pidi lõpuks vastu võtma 63:77 kaotuse.

Kalev/Cramo hoidis kodumeeskonda mängu esimesed kolm minutit ja 40 sekundit kuival, aga Tartu jätkas tugevalt ning Kristjan Kitsingu tabav kaugvise viis nad 27 sekundit enne veerandaja lõppu 20:19 juhtima. Teise veerandaja keskel oli hoopis Eesti esiklubi üle nelja minuti nullil ning Tartu suurendas selle aja jooksul oma edu kaheksale punktile.

Kolmanda perioodi keskel juhtis kodumeeskond veel 39:31, Kalev/Cramo viskas siis kahe ja poole minutiga 13 punkti ning pääses taas veerandaja lõpus juhtima. Otsustavat perioodi alustas põhihooaja võitja juba 10:2 spurdiga ja läks kindlalt oma teed.

Ben Shungu viskas Kalev/Cramo kasuks 21 punkti, seitsmest kaugviskest viis tabanud Severi Kaukiaineni arvele jäi 19 punkti. Rinalds Malmanis tõi Tartule 18 punkti ja üheksa lauapalli. Kalev/Cramo tabas viskeid 43-protsendiliselt ja saatis läbi korvirõnga 27 kaugviskest 13.

Juba 20 järjestikust võitu teeninud Kalev/Cramo jaoks lõppeb põhihooaeg pühapäeval mänguga Tallinna Kalevi vastu, Tartu Ülikool lõpetas hooaja 19 võidu ja 11 kaotusega ning läheb play-off’is vastamisi neljanda koha saanud Ventspilsiga.

Loe rohkem:  Tartu Ülikool sai ENBL-i alagrupiturniiri viimases mängus kindla kaotuse | Korvpall

Kuigi Tartu Ülikool tegi tugeva avapoolaja ja hoidsid Kalev/Cramo vastu sammu, jäid nad lõpuks siiski alla. Mäng näitas, et noored mängijad on võimelised konkureerima Eesti tippmeeskondadega ja neil on potentsiaali veelgi kasvada. Kuigi tulemus polnud soovitud, võib Tartu Ülikool olla uhke oma esituse üle ja jätkab treeninguid, et arendada oma oskusi ja tugevusi edaspidisteks mängudeks. Järgmiste kohtumiste eel tuleb keskenduda õpitud õppetundidele ja parandada vigu, et tulevikus saavutada paremaid tulemusi.