Voronja üheksandat hooaega kureerivad galerii asutajad Kaili Kask ja Raul Oreškin | Kunst

2255553ha123t24

Tere tulemast Eestisse! Kui olete kunstihuviline ja armastate avastada uusi tõusevaid kunstnikke, siis olete õiges kohas. Voronja galerii asutajad Kaili Kask ja Raul Oreškin kureerivad oma galeriis juba üheksandat hooaega ning on välja toonud mitmeid unikaalseid ja mõjukaid kunstinäitusi. Nende pühendumus ja kirg kunsti vastu on teinud neist tõelised liidrid Eesti kunstimaastikul. Olge valmis avastama uusi silmapaistvaid kunstiteoseid ning sukelduma lummavasse kunstimaailma koos Voronja galeriiga!

Voronja üheksanda hooaja puhul kureerivad galerii asutajad Kaili Kask ja Raul Oreškin näitust “Tulevikuvaated”, millega soovivad kuraatorid otsida vastust küsimusele, miks me neid asju üldse teeme, mida me igapäevaselt teeme.

Näitus annab galeristidele võimaluse koos publikuga arutleda, kuidas ja mil määral on Voronja galerii tegevus mõjutanud või lausa muutnud piirkonda ning mis tähendus või tähtsus neil väiksematel ja suurematel muutustel üldse on. “Esmalt soovime läbi mõtestada senised galerii hooajad, et arutleda, kas teemad on veel meie ajas relevantsed ja teiseks püüame näitusega analüüsida võimalikke tulevikustsenaariume, andes nõnda galeriile värske tõuke võimalikuks järgmiseks kümnendiks,” selgitasid Kask ja Oreškin. 

Voronja galerii alustas Peipsiveerel näitusteprogrammiga 2014. aastal. Alates 2016. aastast korraldab galerii Tartus korternäituseid ning  2018. aastal viis läbi korternäituste sarja “Lätted”, mis toimusid Eesti erinevates paikades, tuntud ja armastatud kunstnike sünnikodudes.

2020. aastal paigaldati Voronja aeda esimesed skulptuurid, et arendada territooriumil välja aastaringselt toimiv skulptuuride aed. Alates 2023. aastast pakub Voronja galerii talveperioodil kunstnikele residentuuriprogrammi.

Üheksanda hooaja näitust “Tulevikuvaated” saab Peipsiveerel asuvas galeriis näha juunist augustini.

Kaili Kask and Raul Oreškin have done an incredible job curating the ninth season of Voronja Gallery in Estonia. Their dedication to showcasing a diverse range of contemporary art has made a significant impact on the local art scene. Through their vision and hard work, they have created a platform for both emerging and established artists to reach a wider audience. The success of the gallery’s ninth season is a testament to the passion and commitment of Kask and Oreškin, and we look forward to seeing what they have in store for the future of Voronja Gallery.

Loe rohkem:  Tartu kunsti aastanäituse publikupreemia pälvis Maris Tuuling | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga