Minister: politsei laskis Istanbulis maha kaks relvastatud terroristi | Välismaa

2247633h71c1t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised välismaalt on tõeliselt hirmuäratavad. Istanbulis tulistati maha kaks relvastatud terroristi ning see kõik on äärmiselt šokeeriv. Minister on hoiatanud, et selline terrorioht võib ulatuda ka meie piirideni ning on tõstnud valvsust kogu riigis. See teeb meile kõigile selgeks, kui oluline on olla tähelepanelik ning jälgida ümbritsevat. Vaatamata sellele kohutavale sündmusele, peame jääma tugevaks ja ühtseks ning mitte laskma hirmul võita. Turvalisus on meie ühine vastutus ning me võitleme selle nimel iga päev.

Türgi politsei laskis teisipäeval maha mehe ja naise, kes kuulusid võimude sõnul vasakpoolsesse terrorirühmitusse ning kes ründasid Istanbulis kohtuhoone lähistel asuvat julgeoleku kontrollpunkti, kus sai viga kuus inimest.

“Kuigi rünnakut üritanud terroristid neutraliseeriti, sai viga kuus inimest, nende seas kolm politseinikku ja kolm kodanikku,” ütles siseminister Ali Yerlikaya sotsiaalmeedias.

Ministri sõnul kuulusid ründajad vasakäärmusliku Revolutsioonilise Rahvavabastuspartei-Rinde (DHKP-C) ridadesse. Rühmitus on hooti rünnakuid korraldanud alates 1980. aastatest, kuid pole sedapuhku veel juhtunut omaks võtnud.

Fotodel sündmuskohalt oli näha kaht surnukeha lebamas Çağlayani kohtumaja ees, mida on kasutatud Türgi suuremate kohtuprotsesside jaoks.

Türgi on hakanud taastuma umbes kümme aastat tagasi alanud vägivallalainest, mida on saatnud pommitamised ja muud rünnakud, mida seostatakse džihadistide ja kurdi mässulistega.

Ehkki rünnakud on suuresti vaibunud, ollakse Istanbulis ja pealinnas Ankaras endiselt valvsad.

Läinud kuul lasid kaks relvastatud isikut Istanbulis katoliku kirikus maha mehe. Rünnaku võtsid omaks äärmusrühmituse Islamiriik (IS) džihadistid.

Oktoobris vigastasid ründajad kaht politseinikku rünnakus valitsusametite rajoonile Ankaras. Selle rünnaku võtsid omaks kurdi mässulised.

Türgi vastas õhulöökidega kurdidele Süürias ja Iraagis.

DHKP-C korraldas 2013. aastal enesetapurünnaku USA saatkonnale Ankaras, kus hukkus türklasest valvur.

Loe rohkem:  Prantsuse keskpanga juht: ECB langetab tõenäoliselt intressimäärasid sel aastal | Välismaa

Rühmitus võitleb USA mõju vastu Lähis-Idas ja mujal. Washington on tunnistanud selle terroriorganisatsiooniks ja pannud välja kolme miljoni dollarilise pearaha selle juhtide tabamise eest.

In conclusion, the actions of the Estonian police in taking down two armed terrorists in Istanbul are commendable and show the commitment of our law enforcement to combatting terrorism both at home and abroad. This incident serves as a reminder of the global threat of terrorism and the importance of international cooperation in addressing it. The swift response of the Estonian police is a testament to their training and preparedness in handling such dangerous situations. It is crucial for all nations to continue working together to prevent and respond to acts of terrorism, and Estonia remains resolute in its efforts to contribute to global security.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga