Võrdõiguslikkuse volinik sai lisatasu võrdõiguslikkuse teema tõstatamise eest | Eesti

1798658hab68t24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel aastatel on võrdõiguslikkuse teema üha enam esile tõusnud ning sellega seoses on ka võrdõiguslikkuse volinik saanud tunnustust ja lisatasu oma pühendumuse eest selle olulise teema tõstatamisel. Eesti on võtnud eesmärgiks tagada võrdõiguslikkus kõigis eluvaldkondades ning see on muutunud üha olulisemaks osaks meie ühiskonnast. Voliniku lisatasu näitab meie pühendumust võrdõiguslikkuse edendamisele ning me oleme uhked selle üle, et astume selles suunas samme, et luua õiglasem ja võrdsem ühiskond.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo otsustas maksta 4575 eurot lisatasu soolise võrdõiguslikkuse volinik Christian Veskele selle eest, et see tõstatas Eesti rohepöörde kavades võrdõiguslikkuse teema.

Minister Riisalo 14. veebruari käskkirjas seisab: “Maksta soolise võrdõiguslikkuse volinik Christian Veskele ühekordset lisatasu 1 kuu ametipalga ulatuses (4575 eurot) Eesti rohepöörde kavades võrdõiguslikkuse teema tõstatamise eest, sh vastavasisulise uuringu algatamise ja rahvusvahelise konverentsi organiseerimise ning partnerluse edendamise eest huvikaitse organisatsioonide, ülikoolide ja kohalike omavalitsustega.”

Lisatasu maksmise allikaks on toodud soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei enda eelarvevahendid.

Miks võrdõiguslikkuse teema tõstatamise eest tuli maksta eraldi lisatasu ehk miks seda ei saanud teha voliniku põhitöö eest, ministri käskkirjast ei selgu.

Kokkuvõttes näitab võrdõiguslikkuse voliniku saadud lisatasu, et Eestis hinnatakse võrdõiguslikkuse teema tõstatamist ja edendamist. See kinnitab riigi pühendumist soolise võrdõiguslikkuse tagamisele ning naiste ja meeste võrdsete võimaluste edendamisele. Lisatasu näitab ka avalikku toetust voliniku tööle ning soolise võrdõiguslikkuse kui olulise inimõiguste valdkonna tähtsustamist. Siiski on oluline, et sellele toetusele järgneks ka tegelikud muutused ühiskonnas ning suurem tähelepanu võrdõiguslikkuse küsimustele nii seadusandluses kui ka igapäevaelus.

Loe rohkem:  Eestis sõlmiti esimesed sooneutraalsed abielud | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga