Von der Leyen peab maikuus valimisüritusi seitsmes EL-i liikmesriigis | Välismaa

2309394h690dt24

Tere tulemast Eestisse, kus Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen peab maikuus valimisüritusi seitsmes erinevas EL-i liikmesriigis. See on oluline samm Euroopa Liidu tuleviku kujundamisel ning Eesti on uhke, et saab olla osa sellest olulisest protsessist. Von der Leyen on tuntud oma pühendumuse ja visaduse poolest ning tema plaanid ja visioonid mõjutavad kogu Euroopat. Seega on see suurepärane võimalus tulla ja kuulata, mida tal on öelda ning anda oma panus Euroopa tulevikus.

Euroopa Komisjoni president ja Euroopa Rahvapartei (EPP) esinumber Euroopa Parlamendi valimistel Ursula von der Leyen alustab maikuus intensiivset valimiskampaaniat Euroopa Liidu riikides, mille käigus toimub vähemalt seitse erineva teemaga valimisüritust eri liikmesriikides.

“Tuleb intensiivne kampaania ning selle kuum faas toimub eeldatavasti mais,” ütles EPP allikas Euractivile, lisades, et von der Leyen kaalub vähemalt seitsme valimisürituse korraldamist üle kogu EL-i.

Milles täpselt seisnevad need üritused, pole veel teada, küll aga toimuvad need üritused liikmesriikides ning nende korraldamisse kaasatakse EPP liikmetest riiklikud erakonnad.

Võimalike teemade seas on sellised valijaid kõnetavad küsimused nagu sisserände reguleerimine, ettevõtete toetamine ja demokraatia kaitsmine.

Maikuu on viimane hetk kampaania tegemiseks enne juuni alguses toimuvaid Euroopa Parlamendi valimisi. Tegemist on ühtlasi hetkega, milleks on von der Leyeni laual olevad seadusandlikud algatused suuresti läbi räägitud ja lõpule viidud.

Von der Leyen sai ametlikult EPP esinumbriks lähenevatel valimistel eelmisel nädalal Bukarestis peetud erakonna kongressil, kuid ta pole seni valimiskampaaniat alustanud. Komisjoni president loodab kindlustada teise ametiaja, moodustades eeldatava valimisvõidu järel liidu liberaalsete, vasakpoolsete ja teiste konservatiivsete fraktsioonidega.

Euractivi allika sõnul algab valimiskampaania nii hilja ka seetõttu, et osi kampaaniad reguleerivaid õiguslikke eelarvereegleid ei jõutud täita enne von der Leyeni EPP esinumbriks kinnitamist.

Loe rohkem:  Briti välisminister on vastu sõdurite saatmisele Ukrainasse ka väljaõppeks | Välismaa

“Von der Leyen soovib, et see kampaania oleks meediale avatud ning ta tahab suhelda ajakirjanikega,” lisas ta.

Samuti ütles EPP allikas, et kampaaniajuhid selguvad aprilli alguses ning pole veel selge, kes saab valimiskampaania peamiseks pressiesindajaks.

Euractivi andmetel võib selleks saada von der Leyeni kommunikatsiooninõunik Jens-Alexander Flosdorff.

EPP allika sõnul hakkab von der Leyeni valimismeeskond koosnema nii tema siseringi kui EPP inimestest.

Kokkuvõttes tundub, et Ursula von der Leyen püüab oma mainet ja toetust tugevdada, tehes kampaaniat seitsmes erinevas EL-i liikmesriigis maikuus. Tema osalemine valimisüritustel näitab tema pühendumust ja soovi jõuda laiema publikuni. Samas võib see tähendada ka seda, et ta tunneb survet ja vajadust suurendada oma toetust enne järgmistel valimistel osalemist. Lõppkokkuvõttes võib tema aktiivne osalemine erinevates riikides olla oluline samm tema poliitilise karjääri edendamisel Euroopa Liidu tasandil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga