Võistlusega rahule jäänud Sildaru: tore oli naasta kodupubliku ees | Freestyle suusatamine

2311647h9f18t24

Estonia’s skiing sensation, Kelly Sildaru, recently wowed the crowds at a competition in her home country. The young freestyle skier displayed her exceptional talent and skill on the slopes, leaving both fans and judges in awe. With a dazzling performance that earned her rave reviews, Sildaru expressed her delight at being able to compete in front of her hometown audience. Her undeniable passion for the sport and unwavering determination make her a force to be reckoned with in the world of freestyle skiing. Stay tuned to witness more of Sildaru’s incredible feats on the slopes.

Freestyle-suusatamise olümpiapronks Kelly Sildaru tegi enam kui aastase vahe järel esimese võistluse, kui võitis Väike-Munamäel toimunud Eesti meistrivõistlustel Big Airi hüpetes kuldmedali.

“Ma ei olnud ärevil, pigem olin põnevil. Võistlusnärvi kui sellist ei tulnud,” rääkis Sildaru Otepääl võidu järel ERR-ile. “Ma ei ole Eestis väga ammu võistelnud, nii tore oli oma esimene võistlus teha kodupubliku ees ja kodumaal.”

Esmakordselt toimusid kodused meistrivõistlused koos rahvusvahelise suusaliidu FIS-i võistlusega, mis tõi kohale ka välissportlasi. Kui Eesti meistrivõistluste arvestuses oli freestyle-suusatamises nimekirjas kaks eestlannat, siis FIS Openi arvestuses pakkusid Sildarule konkurentsi kaks lätlannat. Kaks paremat hüpet andsid Sildarule kokkuvõttes 163 punkti ning kindla esikoha, lähimat lätlannat edestas ta 54 punktiga.

“Esimesel sõidul tegin paremale 720 [kraadi] tail grab’iga, teises vasakule 360 tail grab’iga ja viimases vasakule 720 tail grab’iga. Viimasel laskumisel panin natuke spin’i juurde, ma ei plaaninud alguses seda üldse teha, aga tuli hästi välja: kümnest kümme! Jäin oma sooritustega rahule ja tundsin end täna päris enesekindlalt,” võttis olümpiapronks võistluse kokku.

Loe rohkem:  Sildaru plaanib sügisel võistelda: väga palju põlve peale ei mõtle | Freestyle suusatamine

“Ma pean treenerina ikka natuke kritiseerima ja annan siis 9,9 punkti,” naeris Sildaru treener Mihkel Ustav, kes sai ise laupäeval Eesti meestest teise ja kokku neljanda koha. “Ei, Kelly oli tubli, ikkagi esimene võistlus ja esimesed võistlushüpped. Tegi ühe triki, mida me laagris ei harjutanud. Seda on tore näha, et tahab omaette suruda. Meil ei ole sel aastal kuskile kiirustada, võistlusi rohkem tulemas ei ole. Oleme keskendunud rail’idele, aga uus aasta kõige kaugemal pole. Suvel alustame esimeste lumelaagritega ja hakkame seal juurde panema,” lisas Ustav.

Kokkuvõttes võib öelda, et 2021. aasta X-mängude võistlusel rahule jäänud freestyle-suusataja Kelly Sildaru oli rõõmus, et sai taas esineda kodupubliku ees. Tema tugevad sooritused ja publiku toetus tõid talle rahulolu ning motivatsiooni edaspidiseks. Sildaru tõestas taas oma võimeid ja pühendumust ning ei jäänud võistluses endale alla. Eesti suusatajale oli see oluline kogemus ja võimalus end näidata maailma parimatele. Loodame, et ta jätkab oma edujoont ning toob kodumaa au ka tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga