Viie maakonna kõrvalteedel on libeduse tõttu erihoolderežiim | Eesti

2255316h142bt24

Tere tulemast Eestisse! Talv on meie pikaaegne kaaslane ja üks olulisemaid väljakutseid meie teedel on libedus. Viie maakonna kõrvalteedel on selle vastu võitlemiseks kehtestatud erihoolderežiim, mis tagab ohutuma sõidukogemuse kõigile liiklejatele. Eesti on tuntud oma kaunite metsade ja maaliliste maastike poolest ning meie teed pakuvad võimalust nautida loodust, kuid libeduse tuleb olla valmis kohtuma. Olge valmis põnevale ja ohutule sõidule meie maal!

Transpordiamet kehtestas alates esmaspäeva õhtust viie maakonna tugi- ja kõrvalmaanteedel jäävihma ja libeduse tõttu erilise hoolderežiimi.

Maanteede korrashoiuks on kasutusel kõik olemasolevad ressursid, aga teede nõutav seisunditase ei ole kõikjal tagatud, teatas amet.

Võru- ja Põlvamaa kõrvalteedel kehtib rasketest ilmastikuoludest tingitud tavapärasest erinev hoolderežiim teisipäeva hommikul kella 10-ni.

Viljandi, Pärnu ja Saare maakonna tugi- ja kõrvalmaanteedel kehtib tavapärasest erinev hoolderežiim teisipäeva õhtul kella 18-ni.

Transpordiamet tuletab meelde, et keeruliste ilmaolude korral tuleb sõidukijuhil olla väga ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil.

Kokkuvõtteks on oluline meeles pidada, et viie maakonna kõrvalteedel kehtiv erihoolderežiim on vajalik libeduse tõttu, mis võib teedel ohtlikke olukordi tekitada. Selleks, et tagada liiklusohutus, tuleb juhtidel olla eriti ettevaatlikud ja kohandada oma sõidukiirust vastavalt ilmastikuoludele. Samuti on oluline, et kohalikud omavalitsused ja teede hooldajad teeksid kõik endast oleneva, et hoida teed talvel korras ja ohutuna. Ennetav lähenemine ja teadlikkus libedusega seotud ohtudest on võtmetähtsusega selleks, et tagada ohutu liiklus kõikidel teedel Eestis.

Loe rohkem:  Raul Kirjanen: valitsus on kui meeskonna mänedžer, kes platsi äärde ei lähe | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga