Victor Wembanyama jõudis Austinis uute kõrgusteni | Korvpall

2311110h736dt24

Victor Wembanyama, noor ja andekas korvpallur, on tõusnud uutele kõrgustele Austinis toimunud mängudes. Tema muljetavaldavad oskused ja silmapaistev mängustiil on teinud temast tõelise staari nii kohaliku publiku kui ka rahvusvahelise korvpalliareeni seas. Üha enam korvpallisõpru pööravad tähelepanu sellele noorele talentikale ja tema potentsiaalile, ennustades talle suurt tulevikku. Victor Wembanyama võib tõesti olla järgmine suur nimi korvpallimaailmas ning tema arengut jälgides ja tema saavutusi imetledes ei hakka selle tõusu peatama.

San Antonio Spurs kaotas korvpalliliigas NBA Texase osariigi pealinnas Austinis toimunud kohtumises läänekonverentsi liider Denver Nuggetsile 106:117 (18:37, 31:21, 30:28, 27:31), aga mäng oli mitmel põhjusel märgiline Spursi keskmängija Victor Wembanyama jaoks.

Esimest hooaega NBA-s palliv Wembanyama viskas 17 punkti, haaras üheksa lauapalli, jagas kaks resultatiivset söötu, tegi kaks vaheltlõiget ja blokeeris kolm pealeviset.

20-aastane prantslane tabas sealjuures ka ühe kaugviske ning temast sai teine mängija liiga ajaloos, kes jõudnud ühel hooajal saja tabava kolmepunktiviske ja 200 bloki kombinatsioonini.

Esimesena tegi seda hooajal 2001/2002 Raef LaFrentz, kes esindas siis just Denver Nuggetsit ja Dallas Mavericksi.

Samuti sai Wembanyamast alles teine uustulnuk, kes jõudnud debüüthooajal 200 blokeeritud viskeni. Kusjuures esimene oli samuti Spursi tähtmängija Tim Duncan, kes tegi seda hooajal 1997/1998.

Tervikuna San Antoniol aga see hooaeg hästi ei lähe, sest meeskond on võitnud 67 mängust vaid 14 ja asub läänekonverentsis viimasel kohal. Juba praeguseks on selge, et meeskond ei pääse sõelmängudele.

Idast ei jõua kindlasti meistritiitli peale mängima Detroit Pistons ja Washington Wizards. Ainsa meeskonnana on koht play-off’is kindel liiga liider Boston Celticsil.

Tulemused: Charlotte – Phoenix 96:107, Detroit – Miami 95:108, Toronto – Orlando 103:113, New Orleans – LA Clippers 112:104, San Antonio – Denver 106:117, Utah – Atlanta 124:122.

Loe rohkem:  Poolajal juhtinud Tartu Ülikool kaotas eurosarjas suurelt | Korvpall

Kokkuvõttes võime öelda, et Victor Wembanyama on tõeline korvpallitalent, kes näitas Austini turniiril oma võimeid ning jõudis uute kõrgusteni. Tema esinemine jätab kindlasti jälje nii tema enda karjääri kui ka Eesti korvpalli ajalukku. See on suurepärane saavutus ja tõestab, et Eesti sportlased on konkurentsivõimelised ka rahvusvahelisel tasandil. Jääme ootama, mis tulevik toob ning loodame näha Victorit veelgi suuremaid saavutusi tegemas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga