Venemaa teatel ründas Ukraina Krimmi 38 drooniga | Välismaa

2292351h0513t24

Lugu Ukraina Krimmi ründamisest Venemaa droonidega kõneleb mitte ainult sõjalistest konfliktidest, vaid ka ulatuslikust rahvusvahelisest ohtlikkusest. 38 drooni oskamatult käitatud, muudavad olukorra Krimmis veelgi keerulisemaks, kuna see sütitab juba niigi pingeline suhte Venemaa ja Ukraina vahel. See sündmus tõstatab küsimuse, kas konflikt saab kunagi rahumeelse lahenduse või ähvardab see kahe naaberriigi suhete eskaleerumist veelgi.

Vene kaitseministeeriumi teatas Ukraina suurest droonirünnakust okupeeritud Krimmi poolsaarele, Venemaa väitel tulistasid tema õhutõrjesüsteemid alla kõik 38 väljalastud Ukraina drooni. Ukraina ja Venemaa sotsiaalmeediakanalites levisid teated võimsatest plahvatustest Feodossia sadamas.

Venemaa kaitseministeerium ei öelnud Telegrami sõnumirakenduses avaldatud teates, kas droonirünnak põhjustas ka materiaalset kahju või inimohvreid.

Samas teatasid okupatsioonivõimud varem, et maanteeliiklus Feodossia lähedal oli oluliselt piiratud. Samuti peatati liiklus Krimmi poolsaart Venemaa mandriosaga ühendaval sillal, kuid see taastus varahommikul.

Venemaa ja Ukraina sotsiaalmeedia tsiteeris Feodossia elanikke, kes teatasid, et pühapäeval kohaliku aja järgi kell kaks öösel kuuldi võimsaid plahvatusi sadama ja naftabaasi piirkonnas.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Venemaa teatel ründas Ukraina Krimmi 38 drooniga tekitades pingeid kahe riigi vahel. See sündmus on tõestuseks sellest, et konflikt Ukrainas ja Venemaaga on jätkuvalt aktuaalne ning mõjutab ka teisi piirkondi, nagu Krimm. Sellised provokatsioonid võivad viia olukorra veelgi eskaleerumiseni ning on oluline, et rahvusvaheline kogukond jälgiks olukorda tähelepanelikult ja rakendaks vajalikke meetmeid rahu tagamiseks ja konflikti lahendamiseks.

Loe rohkem:  Sõja 710. päev: Droonirünnak süütas tulekahju Volgogradi naftatöötlemistehases | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga