Ukraina korraldas Krimmile suure droonirünnaku | Välismaa

2292351h0513t24

Ukraina korraldas Krimmis suure droonirünnaku, mis raputas rahvusvahelist kogukonda. See sündmus tõi esile pinged Ukraina ja Venemaa vahel ning pani kahtluse alla piirkonna stabiilsuse. Krimmi poolsaarele suunatud rünnak näitab, et konfliktid Ida-Euroopas on endiselt äärmiselt pingelised ja et vajadus rahumeelse lahenduse järele on hädavajalik. See sündmus tõstab esile vajaduse rahvusvahelise kogukonna sekkumise järele, et tagada rahu ja julgeolek selles piirkonnas.

Vene kaitseministeeriumi teatas Ukraina suurest droonirünnakust okupeeritud Krimmi poolsaarele, Venemaa väitel tulistasid tema õhutõrjesüsteemid alla kõik 38 väljalastud Ukraina drooni. Ukraina ja Venemaa sotsiaalmeediakanalites levisid teated võimsatest plahvatustest Feodossia sadamas.

Venemaa kaitseministeerium ei öelnud Telegrami sõnumirakenduses avaldatud teates, kas droonirünnak põhjustas ka materiaalset kahju või inimohvreid.

Samas teatasid okupatsioonivõimud varem, et maanteeliiklus Feodossia lähedal oli oluliselt piiratud. Samuti peatati liiklus Krimmi poolsaart Venemaa mandriosaga ühendaval sillal, kuid see taastus varahommikul.

Venemaa ja Ukraina sotsiaalmeedia tsiteeris Feodossia elanikke, kes teatasid, et pühapäeval kohaliku aja järgi kell kaks öösel kuuldi võimsaid plahvatusi sadama ja naftabaasi piirkonnas.

Krimmi suure droonirünnaku korraldamine Ukraina poolt on tõsine ja murettekitav sündmus, mis võib pingestada veelgi juba niigi pingelist olukorda piirkonnas. See näitab, et konflikt Ukraina ja Venemaa vahel pole kaugeltki lahendatud ning võib kergesti eskaleeruda uuele tasandile. Rahvusvaheline kogukond peaks jälgima olukorda hoolikalt ja püüdma leida rahumeelse lahenduse, mis austaks rahvusvahelisi norme ja piiritleks selgelt Ukraina ja Krimmi vahelisi suhteid.

Loe rohkem:  Lätis algasid põllumeeste protestid | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga