Venemaa ründas Kiievit taas rakettidega | Välismaa

2259933h528dt24

Tensions between Russia and Ukraine have once again escalated as Russia launched a series of missile attacks on the capital city of Kyiv. The unprovoked aggression has sent shockwaves throughout the region, prompting international condemnation and fears of further conflict. The people of Estonia stand in solidarity with Ukraine, as the threat of Russian aggression hits close to home. As we closely monitor the situation, it is imperative for the global community to stand united in support of Ukraine and to call for an immediate cessation of hostilities. The safety and sovereignty of Ukraine must be upheld as we navigate through these uncertain times.

Ukrainale F-16 hävitajate tarnimise küsimus on juba lahendatud ja need peaksid peagi Ukraina taevasse ilmuma, ütles kaitseministeeriumi luurepeavalitsuse juht Kõrõlo Budanov. Venemaa ründas Kiievit taas rakettidega.

Oluline neljapäeval 15. veebruaril kell 7.45:

– Budanovi sõnul võib hävitajaid F-16 Ukrainas näha ilmselt kevadel;

– ISW: Vene väed liikusid Bahmuti suunal edasi;

– Kurskis põleb Venemaa naftarajatis.

Venemaa ründas Kiievit taas rakettidega

Ukraina andis neljapäeva varahommikul üleriigilise õhuhäire ning teatas, et raketid suunduvad Kiievi suunas.

Ukraina sõjaväelased hoiatasid, et Venemaa baasist on õhku tõusnud rühm pommitajaid. Hiljem teatas Kiievi linnapea Vitali Klõtško, et linnas toimusid plahvatused.

Budanovi sõnul võib hävitajaid F-16 Ukrainas näha ilmselt kevadel

Ukrainale F-16 hävitajate tarnimise küsimus on juba lahendatud ja need peaksid peagi Ukraina taevasse ilmuma, vahendas kolmapäeval uudisteagentuur UNIAN kaitseministeeriumi luurepeavalitsuse juhi kindralleitnant Kõrõlo Budanovi sõnu.

“Mis puudutab hävitajaid F-16, siis see probleem on lahendatud. Ma arvan, et kõik teavad seda. Ramsteinis ilmnes uusi üksikasju, kuid need on seotud tehniliste probleemidega ehk üleviimine, infrastruktuuri valmisolek, valmisolek neid õhusõidukeid teenindada, õhusõidukite ettevalmistamine, lennuväli ja lennupersonal,” rääkis Budanov meediakanalile ICTV antud kommentaaris.

Loe rohkem:  Soome hoiab idapiiri kinni vähemalt kuni 14. aprillini | Välismaa

Budanov ütles vastuseks täpsustavale küsimusele, et tegemist on niiöelda viimase etapiga.

“See on juba kiire ehk viimane etapp. Teate, et meie piloodid lõpetavad oma koolituse ja see pole enam nii keeruline. Loodan, et kevadel on neid taevas näha,” lõpetas Budanov.

UNIAN tõi välja, et 14. veebruaril toimus järjekordne Ramsteini formaadis kohtumine. Ukraina kaitseminister Rustem Umerov teatas, et eelkõige arutati F-16 lennukite tarnimist. Kaitseministeeriumi juhi sõnul on Ukraina kõigi partneritega sõlmitud lepingute raames graafikus.

Ameerika Hääle Ukraina teenistus vahendas laupäeval, et Ühendriikides toodetud hävitajad F-16 Fighting Falcon ületavad Ukraina pilootide ootusi.

Piloot kutsungiga Phantom, mainis usutluses väljaandele, et Ühendriikides ja Euroopas mitmeotstarbeliste hävitajate koolitust läbivad Ukraina piloodid kiidavad neid väga.

F-16 lennukeid on Ukrainale lubanud tarnida mitmed lääneliitlased. Tarnitavate lennukite täpset arvu pole avaldatud, kuid väljaanne The Telegraph hindas jaanuaris, et Holland, Taani ja Norra pakuvad Ukrainale kokku umbes 60 hävitajat F-16. Kõik need on umbes 40 aastat vanad.

Ukraina sõjalise eksperdi, endise sõjaväelenduri Roman Svitani andmeil hakkavad esimesed hävitajad F-16 Ukrainas baseeruma kevadel. Samas oletas Svitan, et mõned sellised lennukid juba tegutsevad seal.

ISW: Vene väed liikusid Bahmuti suunal edasi

Sõjauuringute Instituut (ISW) vahendas oma viimases ülevaates, et Venemaa väed liikusid Bahmuti suunal edasi. Seda kinnitavad ka 12. ja 13. veebruaril avaldatud geolokatsiooniga kaadrid. 

Vene väed jõudsid Ivanivske lähistele. Ukraina ja Vene allikad teatasid, et lahingud käivad ka Bohdanivka lähedal. Samuti käivad lahingud endiselt ka Bahmuti lõunatiival, Kliššivka ja Andrijivka lähedal. Vene blogijad väitsid veel, et Vene väed pommitasid Tšasiv Jaris paiknevaid Ukraina vägesid. 

Avdijivka rindel suuri muutusi polnud. Vene väed suutsid veidi edasi liikuda koksitehase lähistel. Üks Vene blogija väitis, et Vene vägede kontrolli all on ligi 17,5 protsenti Avdijivka linnast. 

Loe rohkem:  Soul: Põhja-Korea müüb Venemaale toidu eest aina rohkem laskemoona | Välismaa

Avdijivka suunal tegutseva Ukraina brigaadi pressiesindaja ütles, et linna kaitsvatel vägedel on kasutada ka varulogistikateed. Pressiesindaja siiski kinnitas, et linnas käivad tänavalahingud. Ukraina ja Vene allikad teatasid, et lahingud käivad veel Siverne, Stepove, Nevelske, Pervomaiske ja Opõtne lähedal.

Kurskis põleb Venemaa naftarajatis

Ukrainska Pravda vahendas, et ööl vastu neljapäeva puhkes Kurski oblastis asuvas naftahoidas tulekahju. Kohalikud võimud teatasid, et hoidlat tabas droonirünnak. 

In conclusion, the recent attack on Kyiv by Russia with missiles is deeply concerning and a clear violation of Ukraine’s sovereignty. Estonia strongly condemns this aggression and stands in solidarity with Ukraine. We call on the international community to unite and take decisive action against Russia’s continued aggression and violation of international law. Estonia will continue to support Ukraine and work towards a peaceful resolution to the conflict. It is essential that Russia is held accountable for its actions and that the people of Ukraine are able to live in peace and security.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga