Vene inimõiguslane Orlov lubab vanglaähvarduse kiuste võitlust jätkata | Välismaa

2260143hef09t24

Tere tulemast Eestisse! Vene inimõiguslane Oleg Orlov on otsustanud karmide vanglaähvarduste kiuste jätkata oma võitlust õigluse eest. Orlov on tuntud oma pühendumuse poolest inimõiguste kaitsele ning tema otsus jätkata võitlust isegi ohtudest hoolimata on inspireeriv ja julgustav. Tema visadus ja pühendumus teevad temast tõelise eeskujuliku aktivisti ning tema lugu annab lootust ja inspiratsiooni kõigile, kes seisavad inimõiguste eest. Tule ja avasta lähemalt selle vapra võitleja lugu ja tema võitlust!

Venemaa laiali saadetud inimõigusorganisatsiooni Memorial kaasesimees Oleg Orlov ütles, et jätkab võitlust, kritiseerides vanglaähvardusele vaatamata Venemaa tegevust Ukrainas. Reedel algab uus kohtuprotsess Orlovi üle.

Orlov ütles uudisteagentuurile AFP oma Moskva korteris, mille uksele on vandaalid sodinud Z-tähe, et ei kahtle talle osaks saavas süüdimõistmises eelolevate nädalate jooksul.

Enne kohtuistungit, kus teda süüdistatakse Vene armee diskrediteerimises, on ta juba pakkinud koti vanglas vajaminevate asjadega. Süüdimõistmise korral võib teda ees oodata kuni viis aastat kestev vanglakaristus.

70-aastane Orlov, kes on Venemaa seaduste järgi klassifitseeritud “välisagendiks”, on Kremli teravaimate kriitikute hulgas üks viimaseid erandeid, kes veel ei viibi vanglas ega ela paguluses.

“Ma ei taha vanglasse sattuda, aga kas mul on valida?” küsis Orlov, kes alustas oma aktiivset tegevust Nõukogude Liidu ajal 1980. aastatel, olles inimõigusrühmituse Memorial üks loojaid.

Orlov märkis samuti, et tunnistada kohtunike ees mingit süüd tähendaks talle oma senise elu eitamist. “Pole valikut. Peame võitlust jätkama,” rääkis ta.

Mullu oktoobris sai Orlov esimese kohtuprotsessi järel Venemaa relvajõudude diskrediteerimise eest karistuseks trahvi, mis on suhteliselt leebe karistus, aga seejärel algatas prokuratuur tema vastu uue asja.

Orlov kinnitas samuti, et ei ole tahtnud Venemaalt lahkuda, sest on pidanud end tõhusamaks just seal tegutsedes.

Loe rohkem:  ISW: Vene väed liikusid edasi Avdijivka lähistel | Välismaa

Vene inimõiguslane Orlov on otsustanud jätkata oma võitlust hoolimata vanglaähvardusest. See näitab tema julgust ja pühendumist inimõiguste kaitsmisele. Orlovi valmisolek riskima enda vabadusega, et seista oma veendumuste eest, on kiiduväärt. Samuti on see oluline samm rõhuvate režiimide vastu võitlemisel. Eesti peaks toetama Orlovi ja teisi inimõiguslasi nende püüdlustes ja jätkama surve avaldamist Venemaale, et tagada inimõiguste austamine kogu maailmas. Orlovi julgus on inspiratsiooniks meile kõigile seista oma veendumuste eest, hoolimata takistustest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga