Vastlakuklite hind aastaga muutunud pole, aga nõudlus on kasvanud | Majandus

1378124ha836t24

Tere tulemast Eestisse! Viimase aasta jooksul on vastlakuklite nõudlus märkimisväärselt kasvanud, kuid nende hind pole siiski muutunud. See traditsiooniline maiustus on jätkuvalt populaarne ning leidub laialdaselt nii kohvikutes kui ka kodudes üle kogu riigi. Vastlakuklid on oluline osa eestlaste vastlatraditsioonist ning nende populaarsus tõestab seda. Kui otsite midagi maitsvat ja autentset Eesti kultuuri kogemiseks, siis ärge jätke vastlakukleid proovimata! Teretulnud Eesti kultuuri ja maitseelamuste maale!

Vastlakuklite hind müüjate kinnitusel aastaga muutunud ei ole. Läbimüük on aga eelmise aastaga võrreldes kasvanud.

Kadrioru Vesivärava kohvik alustas vastlakuklite müüki juba jaanuari keskel. Nõudlus on tänavu pisut suurem kui aasta tagasi ja päevas valmib mitu tuhat kuklit.

“Eks me terve aasta valmistusime tegelikult selleks päevaks. Täna on meil kõik töötajad, kes olemas on, tööl,” rääkis Vesivärava kohviku juhataja Erki End.

Kuklite hinnad Endi kinnitusel aastaga tõusnud ei ole.

“Hinnad on samad, mis möödunud aastal. Me hinda ei ole vahepeal tõstnud. Tavaline, klassikaline maksab 2.50 ja moosiga on 2.80,” sõnas ta.

Erinevates kohtades ulatuvad vastlakuklite hinnad 1.50 kuni 3.50 euroni.

Masstoodang suurtes kauplustes on odavam.

“Selveris on vastlakuklite hinnaks 4.39 eurot neli kuklit karbis ehk ühe kukli hinnaks on 1.10 eurot. Hind on jäänud samaks aastaga, nagu eelmisel aastal, ka sel aastal on sama hind,” ütles Kulinaaria OÜ tegevdirektor Merje Kips.

Selveri tütarfirma Kulinaaria OÜ tehasepoes on hind veel käibemaksu võrra odavam. Ka käive on väikese kohvikuga võrreldes muidugi hoopis suurem.

“Praegu kahel viimasel päeval valmistasime umbes 35 000 vastlakuklit päevas. Aga kokku perioodi jooksul, kui vastlakampaania kestis, tegime 170 000 kuklit,” märkis Kips.

Seda on Kipsi sõnul pisut rohkem kui eelmisel aastal.

Loe rohkem:  Seadusemuudatus kergitab ametnike preemiaid ja seob töötasu alampalgaga | Majandus

Kokkuvõttes võib öelda, et vastlakuklite hind Eestis ei ole aastaga oluliselt muutunud, kuid nõudlus nende järele on märgatavalt kasvanud. See näitab, et vastlakuklid on endiselt populaarsed ja olulised osa Eesti kultuurist ning traditsioonidest. Samuti näitab see majanduslikku stabiilsust ja tarbijate valmisolekut kulutada traditsioonilistele toiduainetele. Kuid on oluline jälgida, et hind ei tõuseks liiga palju, et säilitada vastlakuklite kättesaadavus kõigile Eesti elanikele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga