Värske Rõhk ja Eesti Novell kuulutasid välja novellikonkursi Värske Novell | Kirjandus

2289408h9a0ft24

Tere tulemast Eestisse, kus kirjandus on alati olnud au sees! Värske Rõhk ja Eesti Novell on välja kuulutanud põneva novellikonkursi nimega Värske Novell, mis annab võimaluse kõigile talentidele oma loomingut näidata. See võistlus rõhutab Eesti kirjanduse mitmekesisust ja julgustab noori kirjanikke oma häält kuuldavale tooma. Olge osa sellest põnevasse maailmast, kus sõnad on võimsad ja lood kõnekad. Tulge ja laske oma loomingul lennata vabalt!

Värske Rõhk ja Eesti Novell kuulutasid juba teist korda välja novellikonkursi Värske Novell, mille eesmärk on julgustada nooremat põlvkonda proosat kirjutama ja avaldama. Võistlusele on oodatud 15-19-aastaste noorte lühijutud.

Novelle hindab neljaliikmeline žürii koosseisus Made Luiga (Mudlum), Armin Kõomägi, Emma Lotta Lõhmus ja Paul Raud.

Värske Rõhu proosatoimetaja, kirjanik ja tõlkija Paul Raud leidis, et just noorena lugemise ja kirjutamisega alustamine tagab kindla kirjandusliku põhja kogu eluks. “Kirjandus saab õitseda üksnes siis, kui ta on avatud värsketele lähenemistele ja uutele häältele. Värske Novelliga tahamegi lasta kõlada õige noorte kirjutajate häälel, mis alles otsib oma tooni. Novell on žanr, mis lubab julgelt katsetada, aga samas ka oma kirjanduslikud oskused proovile panna ja neid lõpmatult lihvida.”

Konkursi auhinnafond on 1500 eurot, mis jaotub võitjate vahel. Lisaks rahalisele preemiale avaldatakse parimad tekstid Värskes Rõhus ja kogumikus “Eesti novell 2025”.

Novelli pikkus on 4000 kuni 15 000 tähemärki koos tühikutega. Osaleda võib ühe tekstiga. Võistlustöö on oodatud hiljemalt 15. maiks 2024 aadressile [email protected]. Võistlustöö juurde tuleb lisada ka nimi ja vanus. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Värske Rõhk ja Eesti Novell on teinud suurepärase töö, et toetada ja innustada noori kirjanikke Eestis. Novellikonkursi Värske Novell kaudu on loodud platvorm, kus talent saab end proovile panna ning oma loomingut avaldada. See on oluline samm edasi Eesti kirjandusmaastikul ning aitab kaasa uute andekate autorite avastamisele. Meil on põhjust olla uhked selle üle, kuidas kirjandus areneb ja kasvab meie riigis tänu sellistele algatustele. Loodame, et see konkurs ja sarnased ettevõtmised jätkuvad ka tulevikus.

Loe rohkem:  Galerii: lastekirjanduse konkursi "Minu esimene raamat" võitis Liina Vagula | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga