Värnik pani talle MM-kulla toonud oda müüki | Kergejõustik

2244060h81a6t24

Tere tulemast Eestisse! Meil on rõõm teatada, et legendaarne kergejõustiklane Gerd Kanter on otsustanud panna müüki oma olümpiakullaga lõppenud karjääri ühe tähtsama eseme. Nimelt on ta otsustanud müüa olümpiamängudelt toonud kulla võitnud odaviskes kasutatud odaga, mis on olnud tema treenimise ja võistlemise lahutamatu osa aastaid. See on haruldane võimalus omada tükike Eesti spordiajalugu ning toetada üht meie suurimat sportlast. ärge laske seda võimalust käest!

2005. aastal Helsingis toimunud kergejõustiku maailmameistrivõistlustel odaviskes kuldmedali võitnud Andrus Värnik on otsustanud võiduka oda müüki panna.

Pühapäeva pärastlõunal avaldati Facebooki grupis “Vanavara ost-müük” postitus, milles müüakse Värniku valget ja lillat oda. Just see oda maandus vihmasel Helsingi olümpiastaadionil 87 meetri ja 17 sentimeetri kaugusele ning tõi Värnikule MM-kulla.

2021. aastal rääkis Värnik Tarmo Tiisleriga saates “Mis tunne on?!” oma karjäärist ning sellele järgnenust. Mullu tähistati Eesti olümpialiikumise 100. aastapäeva, mispeale valis Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus välja spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. 78. lugu rääkis Värnikust, kes on Eesti esimene kergejõustiku maailmameister.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Värniku oda müümine on vastuoluline otsus, kuid mõistetav tema karjääri lõppfaasis. Tema MM-kulla toonud oda on kindlasti väärtuslik kollektsiooni ese, kuid sportlased seisavad sageli silmitsi majanduslike väljakutsetega pärast tippu jõudmist. Samuti võib müügist saadud raha aidata tal jätkata oma elu järgmist peatükki. Ükskõik milline on tema otsus, Värniku panus Eesti kergejõustikku on hindamatu ning tema saavutusi mäletatakse alati austuse ja imetlusena.

Loe rohkem:  Kohalikud kergejõustiklased jahivad nädalavahetusel sise-MM-i pääsmeid | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga