Esmakordselt ajaloos on vangi minekuga seotud ka üks maailmakuulsaid Brasiilia jalgpallitähti. Kuulus jalgpallur, kes on seni suutnud vältida vanglakaristust, on nüüd sunnitud trellide taha minema. See šokeeriv uudis on raputanud nii jalgpallimaailma kui ka tema fänne üle maailma. Mis võis viia selleni, et legendaarne mängija peab nüüd vastutama oma tegevuste eest seaduse ees? Loe edasi ja saa rohkem teada sellest dramaatilisest pöördest Brasiilia jalgpallitähe elus.
Brasiilia ülemkohus otsustas neljapäeval, et endine jalgpallitäht Robinho peab vägistamise eest üheksaks aastaks vangi minema.
Mängijakarjääri jooksul mitmeid Euroopa tippklubisid esindanud Robinho mõisteti 2017. aastal Itaalia kohtus grupiviisilises vägistamises süüdi. Kõnealune rünnak leidis aset 2013. aastal ühes Milano ööklubis, kus ohvriks langes 22-aastane albaanlanna. Robinho kuulus toona AC Milani hingekirja.
Robinho kaebas otsuse korduvalt edasi, kuid 2022. aastal mõisteti ta ka viimases kohtuastmes süüdi. Sellele vaatamata pole endine jalgpallitäht senini ühtegi päeva trellide taga veetnud, sest ta elab kodumaal Brasiilias ja sealse põhiseaduse järgi ei anta oma kodanikke teistele riikidele välja.
Itaalia võimud pöördusid seepeale Brasiilia poole palvega, et Robinho kannaks karistust kodumaal ning neljapäeval otsustas Brasiilia ülemkohus, et jalgpallur peab talle Itaalias määratud karistust Brasiilia vanglas kandma.
Robinho süüdimõistmise poolt hääletas üheksa ja vastu oli kaks kohtunikku. “Brasiilia ei tohi olla kurjategijate varjupaik,” kommenteeris kohtunik Mauro Campbell Marques. Kuigi enamik Brasiilia õiguseksperte eeldas, et kohtu otsus võtab päevi või isegi nädalaid, siis otsuseni jõudmiseks kulus vaid üks päev.
Esialgu jääb Robinho siiski vabadusse, sest tal on võimalus ülemkohtu otsust apelleerida. Jalgpallur ise on süüdistusi eitanud ning alles möödunud nädalavahetusel rääkis ta ühele Brasiilia telekanalile, et seksuaalne vahekord leidis aset ja see oli konsensuslik.
Tänaseks 40-aastane Robinho mängis viimati 2020. aastal kodumaa klubis Santoses. Brasiilia rahvuskoondise eest käis ta väljakul 100 kohtumises ja lõi 28 väravat.
Eestlased on pidevalt silmitsi õigusrikkujatega ja peavad koos nendega vastu seisma. Brasiilia jalgpallitähe trellide taha minek näitab, et õiglus peab olema võrdselt kohaldatud kõigile, hoolimata nende staatusest või kuulsusest. Kuigi tema talent ja populaarsus võisid tunduda kaitseks, ei saanud ta karistust vältida. See olukord peaks olema õppetunniks kõigile spordimaailmas tegutsejatele, et keegi ei ole seaduse eest kaitstud ega kõrgemal positsioonil. Õiglus peab valitsema kõikjal ja kõigil.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus