Suhtlusviga saatis Eesti noortekoondisele vastu vale võistkonna | Jalgpall

1711038493 2260983h8e83t24

Eesti noortekoondis koges hiljuti ootamatut suhtlusviga, mis saatis neile vastu vale võistkonna. See väärarusaam tõi kaasa segaduse ja pettumuse, kuid samas tõstis esile vajaduse parema suhtluse järele spordis. Jalgpall, kui üks olulisemaid spordialasid Eestis, nõuab korralikku organisatsiooni ja kommunikatsiooni, et tagada edukas ja õiglane konkurents. See intsident on hea meeldetuletus, et hoolikas suhtlus on võti sportlaste ja meeskondade edu tagamiseks.

Eesti kuni 21-aastaste noormeeste jalgpallikoondis alistas neljapäeval mitteametlikus maavõistlusmängus Taani meeskonna FC Horsensi 6:1.

Eesti särgis said jala valgeks Egert Õunapuu, Hugo Palutaja, Nikita Vassiljev, Danil Kuraksin, Georg Pank ja Aleksandr Šapovalov. Kuigi Eesti noored võtsid vastase üle üliveenva võidu, jäi kohtumist saatma segadustunne.

Nimelt pidi Eesti noortekoondis kohtuma Taani esiliigapundi AC Horsensiga, kuid kommunikatsiooniviga Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ja treeninglaagrit korraldava Türgi agentuuri vahel saatis vastaseks teise samanimelise võistkonna, kes mängib hoopis Taani tugevuselt seitsmendas liigas, kirjutab Soccernet.

“Agentuur andis info, millest lähtus, et kohtutakse Taani tugevuselt teise liiga võistkonnaga, aga mõni päev enne mängu, kui koondise inimesed kontrollisid olukorda, tuli välja, et see võistkond peab samal päeval hoopis Taanis treeningmängu ning selgus, et tegelik vastane on mitu liigat madalamalt,” selgitas EJL-i arendusdirektor Mihkel Uiboleht.

“Reis oli planeeritud ja mängida tarvis, treenerid lihtsalt arvestasid mängule minnes, et vastane on nõrgem kui arvatud ja tegid oma plaanid vastavalt.”

Selline äpardus on Eesti koondiste ajaloos harukordne. “Koostöö erinevate agentuuridega on üldiselt läinud väga hästi, on ju erinevate heade ja usaldusväärsete partnerite abil korraldatud sadu maavõistlusi ja laagreid,” märkis Uiboleht.

Türgis treeninglaagris viibiv Eesti kuni 21-aastaste koondis peab sel nädalal veel ühe maavõistlusmängu, kui pühapäeval kohtutakse Rootsi kolmanda liiga klubi Nordic Unitediga.

Loe rohkem:  Endistele Barcelona staaridele löödi kuus väravat, suur duell jäi nägemata | Jalgpall

Kommunikatsioonivead võivad olla kahjulikud, nagu näitas Eesti noortekoondisele vastu saadetud vale võistkond. Sellised vead võivad mitte ainult kahjustada meeskonna mainet, vaid ka mõjutada nende ettevalmistust ja tulemusi tulevikus. Oluline on tagada selge ja täpne suhtlus kõikides olukordades, et vältida selliseid vigu tulevikus. Järgnevast olukorrast tuleks võtta õppust ja tagada, et kõik osapooled oleksid korralikult informeeritud ja mõistaksid olukorda täielikult.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga