Van der Poel ja Van Empel kaitsesid cyclo-crossi MM-il tiitleid | Jalgrattasport

2246148h7b24t24

Tere tulemast! Hollandi jalgratturid Mathieu van der Poel ja Ceylin del Carmen Alvarado van Empel on edukalt kaitsnud oma tiitleid cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel. Nende muljetavaldavad saavutused on toonud suurt uhkust mitte ainult Hollandi, vaid kogu jalgrattamaailma jaoks. Nende võidud on näidanud nende suurepärast oskust ja pühendumust ning on innustanud paljusid noori jalgrattureid üle maailma. Tulge ja avastage, kuidas need sportlased on muutnud cyclo-crossi maailma oma vapustavate saavutustega!

Nädalavahetusel peeti Tšehhis Taboris cyclo-crossi maailmameistrivõistlused, kus eliitklassides kaitsesid tiitleid hollandlased Mathieu van der Poel ja Fem van Empel.

Van der Poel sõitis konkurentidega vahe sisse juba avaringil ning pälvis esikoha ajaga 58 minutit ja 14 sekundit. Hollandlase jaoks oli tegemist kuuenda cyclo-crossi MM-tiitliga täiskasvanute klassis, mis tähendab, et ta on nüüd rekordist vaid ühe kulla kaugusele. Enim on cyclo-crossis individuaalselt maailmameistriks kroonitud belglane Erik De Vlaeminck, kirjutab EJL.ee.

“See oli cyclo-crossi hooaja kõige tähtsam võistlus, sestap olen väga õnnelik, et selle võitsin,” ütles Van der Poel Cyclingnewsile.

Hõbemedali teenis võitja kaasmaalane Joris Nieuwenhuic (+0.37) ja pronksmedali belglane Michael Vanthourenhout (+1.06).

Eliitklassi naiste seas oli teist aastat järjest võidukas 21-aastane hollandlanna Fem van Empel, kes näitas ratta seljas enneolematut kiirust ja tehnilisust, jättes kaasmaalannad Lucinda Brandi ja Puck Pieterse vastavalt ühe minuti ja 20 sekundi ning ühe minuti ja 54 sekundi kaugusele selja taha.

“Ma tegin sellel hooajal kõik endast oleneva, et sellel ühel võistlusel olla parim,” tõdes Van Empel finišis. “See on kirsiks tordil minu üpris heale aastale. See võit kuulub kogu mini tiimile ja inimestele, kes mu ümber on. See tähendab mulle palju!”

Loe rohkem:  Juul mahtus MK-sarja avaetapil esikuuikusse, Lepikul oli probleeme tehnikaga | Jalgrattasport

Kuni 23-aastaste meeste maailmameistriks krooniti hollandlane Tibor Del Grosso ja sama vanade naiste maailmameistriks inglanna Zoe Backstedt. Juunioride klassides olid parimad itaallane Stefano Viezzi ja prantslanna Celia Gery.

Kokkuvõttes võib öelda, et Mathieu van der Poel ja Ceylin del Carmen Alvarado suutsid taas näidata oma üleolekut cyclo-crossi maailmas, tõestades, et nende tiitlid ei olnud juhuslikud. Samuti tõusis Lucinda Brand esile oma tugeva sõiduga ning tõi Hollandile veel ühe kuldmedali. Nende saavutused näitavad, et Holland on hetkel üks tugevamaid jõude cyclo-crossi maailmas. Eesti fännid saavad olla vaid rõõmsad, et nägid selliseid meistriteoseid ja ootavad juba põnevusega järgmist hooaega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga