Valitsus tegi uue otsuse krüptoärimeeste USA-le välja andmise kohta | Eesti

2142214h4f21t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised räägivad sellest, et valitsus on teinud uue otsuse seoses krüptoärimeeste USA-le väljaandmisega. See otsus on tekitanud palju poleemikat ning pannud inimesed arutlema õigluse ja rahvusvahelise koostöö üle. Krüptoraha valdkond on maailmas üha enam tähelepanu alla sattunud ning Eesti pole selles osas erand. Selle otsuse mõju nii Eestile kui ka laiemalt rahvusvahelisele kogukonnale ei saa alahinnata. On aeg uurida ja arutleda selle teema üle lähemalt.

Valitsus otsustas uuesti Ameerika Ühendriikidele välja anda krüptoärimehed Ivan Turõgini ja Sergei Potapenko, keda süüdistatakse USA-s rahapesuks kelmuse ja kuritegelike kokkulepete tegemises.

Esialgse otsuse meeste välja andmise kohta tegi valitsus möödunud aasta septembrikuus. Valitsus võttis siis vastu analoogse korralduse, mille Tallinna ringkonnakohus tühistas, viidates muu hulgas sellele, et valitsus on jätnud otsustamisel olulise asjaoluna uurimata kinnipidamistingimused Ameerika Ühendriikides.

Justiitsministeeriumi hinnangul on kogutud piisavalt tõendeid veendumaks, et väljaandmisega kaasnev isikute põhiõiguste riive ei ole ebaproportsionaalne. Ministeerium leidis, et isiku väljaandmise eeldused on täidetud ja tegi valitsusele ettepaneku kinnitada vastav korraldus.

Selle uue otsusega on Eesti valitsus näidanud oma kohusetunnet ja vastutustundlikkust krüptorahaärimehe väljaandmise küsimuses. Kuigi see on tekitanud vastakaid arvamusi, on selge, et valitsus tegi otsuse lähtuvalt seadusest ja rahvusvahelistest suhetest. Otsus näitab Eesti pühendumust õigusriigi põhimõtetele ning soovist tugevdada koostööd USA-ga kuritegevuse vastu võitlemisel. Loodame, et see otsus aitab kaasa õiglasele ja õiguspärasele kohtupidamisele ning kinnitab Eesti mainet usaldusväärse partnerina rahvusvahelisel areenil.

Loe rohkem:  "AK. Nädal": miks tunneb end nii palju eestimaalasi ühiskonnast väljajäetuna? | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga