Valeri Vinogradovit tunnustati jalgpalliliidu hõbemärgiga | Jalgpall

2285916h9df2t24

Valeri Vinogradov, üks Eesti jalgpalliliidu kõige silmapaistvamaid liikmeid, on saanud teenitud tunnustuse hõbemärgiga. Tema pühendumus ja kirg jalgpalli vastu on aidanud edendada spordiala Eestis ning tõsta selle mainet kogu maailmas. Vinogradovit tunnustamine on tähtis samm Eesti jalgpalli arengus ning tema panus spordi edendamisel on hindamatu. Tema saavutused ja pühendumus teenivad austust nii spordi- kui ka ühiskonnas tervikuna.

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) autasustas 40 aastat kohtunikutööd teinud ja selle arengusse panustanud Valeri Vinogradovit EJL-i hõbemärgiga.

Vinogradov on endine jalgpallur, treener ja kohtunik, praegune kohtunike vaatleja. Kohtunikutööga on ta seotud olnud 40 aastat: alustas 1984. aastal, ENSV ja Eesti vabariigi kõrgeimas liigas tegutses ta vahemikus 1985–2004 nii väljaku- kui abikohtunikuna ning mõlema rolli peale kogunes mänge kokku 247, kirjutas jalgpall.ee.

Abikohtunikuna jõudis Vinogradov ka rahvusvahelisele tasemele ning püsis kuus hooaega järjest (1994–1999) FIFA kategooria kohtunike nimekirjas. Rahvusvaheliselt oli tema kohtunikukarjääri tipphetk 1997. aastal, kui Vinogradov teenindas abikohtunikuna MM-valikmängu Liechtensteini ja Islandi vahel.

Kohtunikutööle eelnenud mängijakarjääri jooksul teenis ta 1979. aastal Sillamäe Kaleviga ENSV meistrivõistlustel pronksi ning kahel eelneval aastal tuldi ENSV karikavõitjaks.

Kohtunikuna töötas ka Valeri vend Sergei. Poeg Dmitri Vinogradov on Premium liiga abikohtunik, kes on läbi aegade enim kõrgliigamänge teenindanud õigusemõistja.

EJL hõbemärk anti Valeri Vinogradovile üle pühapäeval, 25. veebruaril toimunud Eesti jalgpallihooaja avamisüritusel.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Valeri Vinogradovit on õigusega tunnustatud Eesti jalgpalliliidu hõbemärgiga tema pühendumuse ja panuse eest Eesti jalgpalli arengusse. Tema pikaajaline kogemus ja teadmised on olnud hindamatuks panuseks nii noortespordi edendamisel kui ka professionaalse jalgpalli tasemel. Vinogradovit on tõeline eeskuju ja inspiratsiooniallikas noortele jalgpalluritele ning tema tunnustamine on vääriline austusavaldus tema pühendumuse eest Eesti jalgpalli edendamisel.

Loe rohkem:  Saalijalgpallikoondis peab veebruaris kaks maavõistlust Moldovaga | Jalgpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga