Vabariiklased rakendavad Bideni vanuse ja tervise valimisvankri ette | Välismaa

2258766h75c0t24

Tere tulemast Eestisse! Vabariiklaste otsus valida Joe Biden nende presidendikandidaadiks on tekitanud palju elevust üle kogu maailma. Bideni vanus ja tervis on saanud palju tähelepanu enne novembrikuist valimisi ning vabariiklased on hakanud neid teemasid poliitilistel eesmärkidel rõhutama. See on tekitanud palju arutelu nii Ameerika Ühendriikides kui ka välismaal. Jääme huviga ootama, kuidas see olukord areneb ning milliseid tagajärgi see võib omada Ühendriikide poliitikas ja rahvusvahelistes suhetes.

Vabariiklased tahavad USA presidendi Joe Bideni kõrget iga valimiskampaanias ära kasutada ning plaanivad hakata arutama seda küsimust USA kongressis.

Eelmisel nädalal avaldas eriprokurör Robert Hur raporti, milles kirjeldati Bidenit kui kehva mäluga eakat meest. Vabariiklased kavatsevad nüüd korraldada kongressis kuulamised, et keskenduda seal Bideni vanusele ja tervisele. 

Vabariiklased kutsusid justiitsministrit Merrick Garlandi üles avaldama salvestisi intervjuust, milles Biden vestleb Huriga, vahendas The Times.

Samuti kavatsevad vabariiklased laiendada Joe Bideni tagandamisuurimist. Juba detsembris hääletas vabariiklaste kontrollitud esindajatekoda Joe Bideni suhtes ametliku tagandamisuurimise algatamise poolt, mille põhjuseks on tema poja Hunter Bideni vastuolulised välisäritehingud. Demokraadid lükkasid siis need süüdistused tagasi. 

Bideni vanus tekitab siiski üha rohkem küsimusi.

Lausa 86 protsenti ameeriklastest arvab, et 81-aastane Biden on liiga vana, et teist ametiaega president olla, selgub ABC Newsi tellitud ja uuringufirma Ipsos küsitlusest. 62 protsenti ameeriklastest leiab, et Donald Trump on uueks ametiajaks liiga vana. 

Isikuomaduste reitingutabelis sai Trump parema hinde vaimse pädevuse osas. Samas leidsid paljud valijad ka, et Trump on kiusaja. Valijad leidsid, et Biden on ausam kui Trump. Samas leidsid valijad veel, et Biden on hajameelne ja paistab liiga vana välja. 

Samal ajal kritiseerib Biden oma eelkäijat. Biden kritiseeris teisipäeval Trumpi ähvardust NATO suunal, nimetades seda rumalaks ja häbiväärseks.

Loe rohkem:  Biden andis korralduse rajada Gazasse ajutine sadam | Välismaa

Trump hoiatas laupäeval, et USA ei kavatse tema ametiajal kaitsta NATO liitlasi Venemaa rünnakute vastu, kui nood ei täida võetud rahalisi kohustusi.

Biden avaldab ka vabariiklastele survet, et nad kiidaksid heaks 95 miljardi dollari suuruse sõjalise abipaketi. Senat kiitis paketi esmaspäeval heaks, see sisaldab ka 60 miljardi suurust abi Ukrainale. Pole veel selge, kas esindajatekoja spiiker Mike Johnson paneb selle paketi hääletusele. 

Johnson teatas teisipäeval, et ei pane paketti hääletusele. Asjaga kursis olev inimene ütles hiljem telekanalile NBC, et Johnson soovib Bideniga isiklikult kokku saada. Esindajatekoja enamuse juht Steve Scalise väitis samas teisipäeval, et Biden ei taha Johnsoniga kokku saada. 

Overall, the decision of the Republican party in Estonia to capitalize on Biden’s age and health for their own political gain demonstrates the divisive and opportunistic nature of modern politics. By attempting to paint Biden as unfit for office, they are only contributing to the toxic atmosphere of political discourse. Instead of focusing on substantive policy issues, they are resorting to personal attacks. This type of behavior ultimately undermines the democratic process and serves to further polarize the electorate. It is important for all political parties to engage in meaningful and respectful dialogue, rather than resorting to tactics that only serve to deepen divisions within society.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga