VAATA OTSE | Naiste tavadistantsil tuleb Oslos rajale neli eestlannat | Laskesuusatamine

1709293695 2206312h4f43t24

Tere tulemast Oslosse, kus nelja vapra eestlanna saabumine tähendab põnevust ja adrenaliini taset tõusu naiste tavadistantsi võistlusel! Need laskesuusatamise meistrid on valmis võtma vastu väljakutseid ja näitama maailmale oma oskusi. Olles teadaolevalt tugevad ja sihikindlad sportlased, on eestlannad kindlad, et suudavad rajal kõigile konkurentidele vastu hakata. Vaadake otseülekannet, et näha, kuidas nad võitlevad tiitli nimel ja panevad endast kõik välja, et tuua koju võit!

Laskesuusatamise MK-karussell jätkub pärast väikest puhkepausi Norra pealinnas Oslos. Esimesena on kavas naiste 15 km tavadistants, mis pidanuks toimuma neljapäeval, kuid ilma tõttu lükkus võistlus reede peale. ETV ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 13.50.

Edasi lükatud võistlus pidi reedel algama kell 13.30, aga lükati veel paar tundi enne starti poole tunni võrra edasi ehk uueks algusajaks on 14.

Stardiprotokollis on 89 naist, nende seas neli eestlannat: Tuuli Tomingas (stardinumber 26), Regina Ermits (43), Susan Külm (66) ja Johanna Talihärm (71).

Tänavusel MM-il tuli tavadistantsi maailmameistriks itaallanna Lisa Vittozzi. MK-sarjas on tavadistantsi sel hooajal võidetud kaks korda – hooaja avaetapil Östersundis võidutses samuti Vittozzi, jaanuaris Anterselvas peetud lühikese tavadistantsi võitis šveitslanna Lena Häcki-Gross.

Oslos selguvad hooaja esimese väikese kristallgloobuse võitjad. MM-i tulemus MK-sarjas arvesse ei lähe, seega on naiste tavadistantsi arvestuses kahe võistluse järel esikohal Häcki-Gross, kes edestab Vittozzit vaid kahe punktiga, kolmandana jääb sakslanna Vanessa Voigt maha viie ja neljandana Franziska Preuss kuue punktiga.

Eestlannad on jõudnud tavadistantsil Oslo laskesuusatamise võistlustele ning astuvad sel nädalavahetusel rajale neljakesi. Nende osavõtt näitab Eesti sportlaste pühendumist ja ambitsiooni rahvusvahelisel areenil. Loodame näha tugevaid ja edukaid esitusi meie naissuusatajatelt ning usume nende võimekusse võidelda tipptasemel. Oleme uhked, et Eesti sportlased esindavad meie riiki maailma suurimal spordiüritusel ning soovime neile kogu edu ja õnne võistlusteks Oslos. Aitäh, et olete meile inspiratsiooniks ja tõestate, et Eesti sportlased on võimelised saavutama suuri asju laskesuusatamise valdkonnas.

Loe rohkem:  Itaalia laskesuusatäht tänavu enam starti ei tule | Laskesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga