VAATA OTSE | Kulbin võitis kodusel MM-il hõbemedali | Laskesuusatamine

2282250h6655t24

Tere tulemast kõigile spordisõpradele! Eesti laskesuusatamise fännidel on põhjust rõõmustada, kuna meie endine laskesuusataja Rene Zahkna võitis väärika hõbemedali kodusel MM-il. Kuldbiketas Kulbin näitas oma võimekust ja südikust võideldes maailma parimate sportlastega. Tema saavutus on ajalooline ja inspireeriv ning tõestab, et Eesti sportlased on võimelised saavutama suuri asju rahvusvahelises spordimaailmas. Liituge meiega, et juubeldada meie kangelase üle!

vLaskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel Otepääl võitis 18-aastane Jakob Kulbin noormeeste 12 km ühisstardist sõidus hõbemedali.

Samuti kõik tiirud puhaste paberitega läbinud Kulbin kaotas norralasele 37,4 sekundiga. Pronksi võitis norralane Oliver Alm, kaotades koondisekaaslasele 38,8 sekundiga.

Uudis täieneb

Enne võistlust:

Eestlasi pääses n-ö suurde, 60 osalejaga 12 km ühisstardist sõidust neli: Yaroslav Neverov (nr 8), Jakob Kulbin (15), Armin Aun (53) ja Daniel Varikov (57).

Eesti suurim medalilootus, 18-aastane Kulbin pidi koduse MM-i esimesed distantsid kerge haiguse tõttu vahele jätma, aga naasis teisipäeval võistlustulle, saades sprindis viienda koha. 19-aastane Neverov on Otepääl näidanud suurepärast suusakiirust, tavadistantsil sai ta viiest möödalasust hoolimata üheksanda koha ja sprindis oli ta seitsmes.

Kulbin’s victory and silver medal win at the home World Championships in Estonia is a momentous occasion for the country. His talent and skill have brought pride and honor to the nation, showcasing Estonia’s strength in the sport of biathlon. This achievement serves as an inspiration to all aspiring athletes and reinforces Estonia’s reputation as a competitive force in the world of biathlon. Kulbin’s success is a testament to hard work, dedication, and perseverance, and his silver medal win will be remembered as a significant moment in Estonian sports history.

Loe rohkem:  Eesti laskesuusatajatest linastub koduse MM-i eel dokumentaalfilm | Laskesuusatamine