VAATA OTSE | Juunioride segateate võitis Otepääl Norra, Eesti nelik 17. | Laskesuusatamine

2274114h1e94t24

Tere tulemast laskesuusatamise võistlusele Otepääl! Eile õhtul võisime tunnistada põnevat võistlust, kus Juunioride segateates võidutses Norra, kuid meie Eesti nelik saavutas muljetavaldava 17. koha. See oli elamusrikas sündmus, kus noored sportlased näitasid oma osavust ja võitlusvaimu. Laskesuusatamine on alati pakkunud põnevust ja adrenaliini ning täna ei olnud erand. Oleme uhked meie noorte saavutuste üle ning ootame järgmiseid võistlusi suure põnevusega.

Otepääl peetavatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel võitis tuulistes tingimustes peetud juunioride segateatesõidu Norra, Eesti sai 17. koha.

Avavahetust sõitnud Mehis Udam pidi käima ühel trahviringil ja andis vahetuse Ivar Všivtsevile üle kaheksandana. Všivtsev läks esimese tiiru järel kahele trahviringile, püstitiirus jäi üles üks märk ning Lisbeth Liivi saatis ta rajale 17. kohal. Liiv tõstis Eesti 12. kohale, aga kahjuks pidi ankrunaine Violetta Konopljova käima esimese tiiru järel kolmel trahviringil. Ühtekokku seitsmel trahviringil käinud ja 19 varupadrunit võtnud Eesti sai 17. koha (+10.22,2).

Maailmameistriks tuli Norra (2+11), edestades mullust võitjat Saksamaad (3+16) 13,3 sekundiga. Pronksi võitis Otepääl võimsa viimase ringi teinud Austria, kaotust võitjatele tuli 36,5 sekundit.

Laupäeval on juunioridel võistlusvaba päev, pühapäeval on kavas tavadistantsid. Võistlustele saab kaasa elada ERR-i spordiportaali otseülekannete vahendusel.

Enne võistlust:

Võistkondi on stardis 28, Eesti kannab vastavalt mullusele kohale stardinumbrit 17. Eesti neliku moodustavad Mehis Udam, Ivar Všitvtsev, Lisbeth Liiv, Violetta Konopljova.

Tiitlikaitsja on Saksamaa.

Otepääl toimuvad maailmameistrivõistlused on noorte ja juunioride jaoks viimane rahvusvaheline võistlus sel hooajal. Kaheksal võistluspäeval astub Otepääl starti ligi 500 sportlast. Maailmameistrid selguvad segateatesõidus, tavadistantsil, sprindis, ühisstardist sõidus ja teatesõidus ning seda nii noorte kui ka juunioride vanuseklassis.

Kokkuvõttes võitis Otepääl toimunud juunioride segateate võistluse Norra võistkond, samal ajal kui Eesti nelik saavutas 17. koha. Laskesuusatamises on oluline võistlusmoment, kuid samas ka võimalus õppida ja kasvada sportlastena. Eesti sportlased näitasid head võitlusvaimu ja püüdlust paremate tulemuste poole. Oluline on jääda positiivseks ja jätkata treeninguid ning pingutamist, et saavutada oma eesmärke ja unistusi tulevikus.

Loe rohkem:  Häcki-Gross teenis hooaja teise etapivõidu, Tomingas 16. | Laskesuusatamine