Häcki-Gross teenis hooaja teise etapivõidu, Tomingas 16. | Laskesuusatamine

2290785hd48bt24

Eesti laskesuusatajad on taas tõestanud oma oskusi ja võimekust rahvusvahelisel tasemel võisteldes. Häcki-Gross võitis hooaja teise etapivõidu ning Tomingas saavutas muljetavaldava 16. koha. Nende saavutused näitavad nende pühendumust ja treeningute kõrget taset. Eesti laskesuusatamine on tõusuteel ning meil on põhjust olla nende sportlaste üle uhked. Nende võidud toovad rõõmu ja uhkust meie riigile ning innustavad noori järgima nende eeskujulisi saavutusi.

Norras Oslos toimuval laskesuusatamise MK-etapil teenis naiste 12,5 km ühisstardist sõidus võidu šveitslanna Lena Häcki-Gross, kes edestas kaht prantslannat. Teises lasketiiruga märkimisväärselt aega kaotanud Tuuli Tomingas lõpetas võistluse 16. kohaga.

Esimeses kahes lasketiirus korra eksinud Häcki-Gross tuli kolmandasse tiiru 11., kuid lasi siis puhtalt ning läks rajale teisena. Šveitslanna läbis viimase lasketiiru taas puhtalt ja kiirelt ning säilitas seejärel suusarajal oma esikoha, ületades finišijoone ajaga 33.20,5.

Teise koha teenis prantslanna Julia Simon (4; +16,8), kes edestas kaasmaalast Lou Jeanmonnot’d (3; +22,3). Neljandana lõpetas norralanna Ingrid Landmark Tandrevold (3; +23,3).

Tuuli Tomingas läbis avatiiru puhtalt ja jätkas viiendal kohal, kuid eksis teises tiirus kolm korda ning langes sellega kõrgest mängust. Eestlanna eksis järgmises kolmes tiirus vaid ühel korral ning teenis lõpuks 16. koha (4; +1.27,2).

Enne võistlust:

Veebruaris Tšehhis Nove Mestos toimunud maailmameistrivõistlustel ühisstardist sõidus kaheksanda koha teeninud Tuuli Tomingas saab lähte kaheksandast reast ning kannab stardinumbrit 23.

Esimesest reast stardib MK-sarja üldliider Ingrid Landmark Tandrevold, tema kõrval on ühisstardist sõidu värske maailmameister Justine Braisaz-Bouchet ning number kolm on seljas itaallannal Lisa Vittozzil. Teises stardireas saavad lähte prantslanna Julia Simon (number 4), rootslanna Elvira Öberg (5) ning prantslanna Lou Jeanmonnot (6).

Loe rohkem:  Oberhofis uue hingamise leidnud Ermits: tundsin, et pean oma taset tõstma | Laskesuusatamine

Tegemist on MK-sarja hooaja eelviimase ühisstardist sõiduga, viimane leiab aset 17. märtsil, kui MK-hooaeg Kanadas Canmore’is lõpeb.

Kokkuvõttes võib öelda, et Häcki-Gross näitas taas oma võimekust ja kindlust Laskesuusatamise võistlusel, teenides hooaja teise etapivõidu. Samal ajal saavutas Tomingas tubli 16. koha, näidates samuti head vormi ja võitlusvaimu. Eesti laskesuusatamise tulevik tundub helge nende noorte talendikate sportlaste juhtimisel. Jääme põnevusega ootama järgmisi võistlusi ja loodame, et meie sportlased jätkavad samas vaimus ning toovad veel palju rõõmu ja uhkust Eesti rahvale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga