VAATA OTSE | Ilves läheb Seefeldis suusarajale 25. kohalt | Kahevõistlus

2213757h5c62t24

Tere tulemast Seefeldi suusakeskusesse, kus toimub põnev kahevõistlus! Täna on erakordne võimalus jälgida Eesti sportlase Ilvese stardipositsioonilt 25. Kogu Eesti rahvas on põnevil sellest võistlusest, mis nõuab nii füüsilist vastupidavust kui ka osavust. Ilvese etteaste suusarajal on garanteeritud adrenaliin ja põnevus ning kõik on oodatud kaasa elama ja teda toetama. Olge valmis tunnetama kahevõistluse imelist atmosfääri ning nägema Eesti sportlase parimaid hetki!

Kahevõistleja Kristjan Ilves ei jäänud laupäeval Austrias Seefeldis toimuval MK-etapil oma hüppega rahule ning läheb suusarajale 25. kohalt, kaotades liider Jarl Magnus Riiberile pea kahe minutiga. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne 10 km murdmaasõidust algab kell 15.10, kommenteerivad Kristjan Kalkun ja Kaarel Nurmsalu.

Ilves tegi 101-meetrise õhulennu, mille eest teenis 121,7 punkti. “Väga raske on. Millegipärast tunnetus kõigub siin, väga keeruline on mäel praegu,” sõnas kahevõistleja pärast hüpet.

Ilves stardib 10 km murdmaasõidule 25. kohalt, liidrist minuti ja 50 sekundi võrra hiljem. “Tuleb suruda nii palju, kui kehast tuleb. Heade kohtade eest kahjuks võistelda ei saa. Ma arvan, et see ongi olnud kokkuvõttes üks suur jama. Kahju, olen mõne hea hüppe siin teinud, aga üldiselt on hüppe peal asjad paigast ära,” ütles Ilves.

Kõige parema tulemusega sai hakkama ei keegi muu kui Jarl Magnus Riiber, kes teenis 109-meetrise hüppe eest 149,1 punkti, edestades 111 meetri (141,5 punkti) kaugusele lennanud austerlast Johannes Lamparterit pea kaheksa punktiga. Murdmaasõiduks saab Riiber 30-sekundilise edu.

Kolmandana stardib austerlane Thomas Rettenegger (+0.33), talle järgnevad sakslane David Mach (+0.44), soomlane Eero Hirvonen (+0.45), jaapanlan Ryota Yamamoto (+0.50) ning austerlased Lukas Greiderer (+0.55) ning Franz-Josef Rehrl (+0.58).

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Hüppemäel säranud Ilves jahib kolmandat pjedestaalikohta | Kahevõistlus

Enne võistlust:

Reedesel võistluspäeval ei leidnud Ilves head minekut ei hüppemäel ega suusarajal ning piirdus 20. kohaga, mis on tema hooaja halvim tulemus. “Eks pärast sellist sõitu tuleb ikka väga mõru maik suhu. Aga tean, et vorm kindlasti ei ole selline. [Laupäeval] teen väiksed vigade parandused ja läheb elu edasi,” sõnas eestlane.

MK-sarja hooaja üldarvestuses kuuendat kohta hoidev Ilves on laupäeval 50 võistleja konkurentsis hüppejärjekorras 20, enne teda tõusevad õhku jaapanlane Ryota Yamamoto, sakslane Vinzez Geiger ja norralane Espen Andersen.

Norralane Jarl Magnus Riiber teenis reedel oma hooaja üheksa etapivõidu ning tema hüppab viimasena. Enne teda lähevad hüppesse teiseks jäänud norralane Jörgen Graabak, austerlane Johannes Lamparter, sakslane Johannes Rydzek, norralane Jens Luraas Oftebro ja soomlane Eero Hirvonen.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Ilvese esitus Seefeldi suusarajal oli võimas. Kuigi ta alustas võistlust 25. kohalt, suutis ta tõusta edetabelis ja näidata end tugevana kahevõistluse ajal. Tema pingutus ja pühendumine on imetlust väärt ning ta on kindlasti Eesti suusaspordi uhkus. Loodame, et ta jätkab sama tugevalt ka tulevikus ning toob meile veel palju rõõmu ja uhkust oma saavutustega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga