Pašinjan: Armeenia ei saa enam Venemaa toetusele loota | Raadiouudised

341329hec6ft24

Tere tulemast Eestisse! Täna räägime Armeenia peaministri Nikol Pašinjani avaldusest, et Armeenia ei saa enam Venemaa toetusele loota. See avaldus on tekitanud suurt kõneainet nii Armeenias kui ka rahvusvahelisel tasandil. Pašinjani sõnad on kutsunud esile palju küsimusi ja spekulatsioone, mis on mõjutanud kahe riigi suhteid. Kuidas see otsus mõjutab Armeenia ja Venemaa vahelist koostööd ning millised tagajärjed võivad sellel olla? Jääge kuulama, et saada rohkem teavet selle olulise arengu kohta Armeenia poliitikas.

Armeenia peaminister Nikol Pašinjan teatas, et Armeenia ei saa enam kaitse- ja julgeolekuvaldkonnas loota Venemaa toetusele.

Tema sõnul peab Armeenia kaaluma, millised julgeolekusidemed luua USA, Prantsusmaa, India ja Gruusiaga. Euroopa Liidu eriesindaja Lõuna-Kaukaasias Toivo Klaar ütles Mall Mälbergile, et Pašinjani sõnad kinnitavad, et Armeenia otsib uut teed pärast väga keerulisi aastaid.

Armeenia peaminister Nikol Pašinjan on teinud selgeks, et tema riik ei saa enam loota Venemaa toetusele. Armeenia ja Venemaa vaheline suhe on olnud pingeline alates 2020. aasta sõjast Aserbaidžaaniga, kus Armeenia kaotas suure osa territooriumist. Pašinjani avaldus näitab, et ta püüab leida uusi partnereid ja toetust väljaspool Venemaa mõjuvõimu. See muudatus võib mõjutada ka Balti riike, sealhulgas Eestit, kes peavad hoolikalt jälgima olukorda ja kaaluma oma suhteid nii Armeenia kui ka Venemaaga.

Loe rohkem:  Estiko tegevjuht Kristo Seli lahkus Tartu volikogust | Raadiouudised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga