Uuring: Stubbi edumaa Haavisto ees kahaneb | Välismaa

2245356hdcdft24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uuringud näitavad, et Stubbi edumaa Haavisto ees hakkab kahanema. See uudis on tekitanud palju kõneainet nii Eestis kui ka välismaal. Millised on selle uudise tagamaad ja mida see tulevikus kaasa toob? Uuringud näitavad, et Stubbi populaarsus on langemas ning see võib mõjutada nii Eesti kui ka välismaa majandust. Kuidas see mõjutab Eesti tulevikku ja kuidas sellele reageerida? Lähme sügavamale uuringule ja avastame, mis toob kaasa Stubbi languse Haavisto ees.

Koonderakonna presidendikandidaadi Alexander Stubbi edumaa roheliste kandidaadi Pekka Haavisto ees kahaneb, selgub Soome suurima ajalehe Helsingin Sanomat läbiviidud küsitlusest.

Kui valimiste teine voor toimuks praegu, siis Stubb koguks 54 protsenti häältest, Haavisto saaks 46 protsenti häältest. Uuring viidi läbi 2.-4. veebruaril, eelhääletus juba käib, vahendas HS. 

Võrreldes HS-i eelmise uuringuga on Haavisto toetus kasvanud, Stubbi oma aga kahanenud. 30. jaanuaril avaldatud küsitlus näitas, et Stubbi toetus on 57 protsenti, Haavisto toetus aga 43 protsenti. 

Esimeses voorus sai Stubb 27,2 protsenti häältest ja Haavisto 25,8 protsenti häältest. 

Meessoost valijad eelistavad endiselt presidendina Stubbi, Haavisto on aga populaarsema naiste seas. Mõlemad kandidaadid on populaarsed kõikide vanuserühmade seas. Stubb on populaarsem valgekraede, ettevõtjate ja pensionäride seas. Haavisto on samas populaarsem töölisklassi ja tudengite seas. 

Viimased uuringud näitavad, et nii Haavisto kui ka Stubb on suutnud säilitada nende valijate toetuse, kes hääletasid nende poolt juba esimeses voorus. Stubbi taga on kolm neljandikku Põlissoomlaste kandidaadi Jussi Halla-aho valijatest, veidi alla kahe kolmandiku Olli Rehni toetajatest plaanib samuti hääletada Stubbi poolt. 

Enamus Vasakliidu kandidaadi Li Anderssoni ja sotsiaaldemokraatide kandidaadi Jutta Urpilaineni toetajatest kavatseb hääletada Haavisto poolt. 

Loe rohkem:  Soome võib loobuda bürokraatiat suurendava EL-i direktiivi toetamisest | Välismaa

Uuringufirma Verian tippjuht Sakari Nurmela tõi välja, et Jussi Halla-aho toetajatest vaid 58 protsenti on kindlad, et annavad hääle ka teises voorus. “Võib ju mõelda, et see, kui palju inimesi lõpuks valima läheb, võib tulemusele mõju avaldada,” rääkis Nurmela. 

Küsitluse viis läbi uuringufirma Verian, kokku küsitleti 1154 üle 18-aastast inimest. Küsitlusse ei kaasatud Ahvenamaa maakonna elanikke. Küsitluse veapiir on 2,9 protsenti.

Kokkuvõttes näitab uuring, et Stubbi edumaa Haavisto ees kahaneb. See võib viidata sellele, et välismaalased tunnevad suuremat usaldust Haavisto suhtes või et nad hindavad tema poliitilist platvormi ja visiooni rohkem kui Stubbi oma. Uuring annab meile olulist teavet selle kohta, kuidas välismaalased tajuvad Eesti poliitilisi liidreid ning aitab mõista, millised on nende eelistused ja prioriteedid. See omakorda võib mõjutada tulevasi valimistulemusi ja poliitilisi otsuseid Eestis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga