USA tööhõive paranes ootamatult detsembris | Välismaa

2204410h17b9t24

Tere tulemast, head inimesed! Detsembris paranes USA tööhõive ootamatult, tuues kaasa uudiseid, mis on maailma majandusele ja välismaistele töötajatele olulised. See ootamatu paranemine tekitab küsimusi ja huvi, mida see võib tähendada meile siin Eestis. Kas see on märk USA majanduse tugevusest ja peaksime sellest optimismi ammutama või võib see mõjutada konkurentsi tööturul välismaiste töötajate jaoks? Meie jaoks on oluline mõista, kuidas need uudised võivad mõjutada meie elu siin Eestis. Lähme sügavamale ja uurime seda teemat koos!

USA-s loodi detsembrikuu jooksul 216 000 uut töökohta, mis on oodatust oluliselt suurem tõus.

Veel novembris loodi riigis ainult 173 000 töökohta. USA Tööstatistika Büroo (BLS) andmete järgi püsis töötuse määr detsembris madalal 3,7 protsendi tasemel.

Ühtlasi on tegemist suurima loodud töökohtade arvuga alates septembrist, kui USA-s loodi 262 000 uut töökohta.

Tööhõive näitajad on oluliseks sisendiks USA föderaalreservile intressimäärade otsuste langetamisel.

Hea tööturu seis on seotud tugeva majapidamiste nõudlusega ning võib analüütikute sõnul tähendada seda, et föderaalreserv ei hakka lähiajal intressimäärasid veel langetama. Keskpanga osad ametnikud kardavad, et kõrge nõudlus soodustab inflatsiooni kasvu.

Pärast andmete avalikustamist vähenes nende investorite osakaal, kes ennustavad intressimäärade langetust märtsikuisel föderaalreservi istungil.

Samuti tõusis USA riigivõlakirjade tootlus, mis on tavaliselt seda kõrgem, kui kõrgemad on ennustatavad intressimäärad. Nii tõusis USA valitsuse kaheaastaste võlakirjade tootlus 4,49 protsendini, mis on kõrgeim tase alates detsembri keskpaigast.

Järgmine föderaalreservi istung leiab aset 30. ja 31. jaanuaril ning analüütikud eeldavad, et keskpank ei hakka USA intressimäärasid muutma.

Kokkuvõttes võib öelda, et USA tööhõive ootamatu paranemine detsembris on positiivne uudis mitte ainult USA majandusele, vaid ka kogu maailmale, sealhulgas Eestile. See võib viidata tugevnevale majandusele ja parematele võimalustele rahvusvahelises kaubanduses. Samuti võib see mõjutada USA välispoliitikat ja suhteid teiste riikidega. Seetõttu on oluline jälgida ja analüüsida selliseid majandusuudiseid, et mõista nende mõju Eestile ja maailmale tervikuna.

Loe rohkem:  Europarlamendi parempopulistide fraktsioon kutsub Orbani parteid endaga liituma | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga