USA ründas huthide mehitamata aluseid | Välismaa

2281626hdaa0t24

Tensions are on the rise as the United States has launched attacks on Houthi unmanned vessels in recent weeks. The strikes have raised concerns both domestically and internationally as the conflict in the Middle East continues to escalate. The implications of these actions have drawn criticism from around the world, with many questioning the legality and morality of such attacks. As tensions between the US and Houthi rebels continue to mount, the world watches anxiously to see what the future holds for this volatile situation.

USA väed ründasid esmaspäeval Jeemenis Iraani toetatud huthi mässuliste kolme mehitamata alust, kahte tiibraketti ja Punase mere kohal ründedrooni, mis kujutasid endast vahetut ohtu piirkonnas viibivatele laevadele, teatas USA keskväejuhatus.

“Esmaspäevases rünnakus hävitas USA sõjavägi kolm mehitamata pinnalaeva, kaks mobiilset laevavastast tiibraketti ja mehitamata õhusõiduki,” täpsustati keskväejuhatuse avalduses.

“Laevad ja raketid olid valmis startima Punase mere suunas. Droon oli juba õhus,” teatas väejuhatus.

Iraan mõistis viimati alles pühapäeval hukka Ühendriikide ja Ühendkuningriigi rünnakud Jeemenis, öeldes, et need eskaleerivad piirkondlikke pingeid ja kriise.

Ameerika ja Briti väed viisid laupäeval läbi lööke 18 huthi mässuliste sihtmärgi pihta vastuseks laevade ründamisele Punasel merel.

“Selliste rünnakutega püüavad Ameerika ja Suurbritannia eskaleerida piirkondlikke pingeid ja kriise ning laiendada sõja ulatust ja ebastabiilsust,” ütles Iraani välisministeeriumi kõneisik Nasser Kanani avalduses.

Kokkuvõttes võib öelda, et USA otsus rünnata huthide mehitamata aluseid Lõuna-Araabias tekitas rahvusvahelistes ringkondades palju arutelu ja vastukaja. Kuigi USA kaitseb seda sammu enesekaitse meetmena ja vastusena Huthi mässulistele tegevustele, on see tekitanud muret ja kriitikat. Sellised sündmused rõhutavad Lähis-Ida keerulist poliitilist olukorda ning vajadust diplomaatilise lahenduse järele konfliktidele regioonis. Ükskõik millised on poliitilised seisukohad, on oluline jätkata rahutsoonide rahumeelset lahendamist ja konfliktide ennetamist.

Loe rohkem:  USA kaitseminister Austin andis ametikohustused üle asetäitjale | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga