USA naiskond vajas põhjanaabrite vastu penalteid, Brasiilia alistas Mehhiko | Jalgpall

2297088h4779t24

In the thrilling world of football, the USA women’s team recently faced off against their northern neighbors, needing penalties to secure a victory. Meanwhile, Brazil emerged victorious over Mexico in a heated match. The competition is fierce and the stakes are high as these teams battle it out on the field. Stay tuned as the drama unfolds in the world of football.

Ööl vastu neljapäeva selgusid jalgpalli naiste Põhja- ja Kesk-Ameerika ning Kariibi mere tsooni (CONCACAF) Gold Cupi turniiri finalistid, kui Brasiilia sai kindlalt Mehhikost jagu ning USA alistas Kanada penaltitel.

Esmakordselt toimuva suurturniiri esimeses poolfinaalis läksid vastamisi Brasiilia ja Mehhiko. California osariigis asusid juhtima brasiillannad, kui Adriana 21. minutil väravani jõudis. Seitse minutit hiljem jäi Mehhiko keerulisse olukorda, kui poolkaitsja Nicolette Hernandez punase kaardiga riietusruumi saadeti.

Brasiilia kahekordistas oma edu 32. minutil, kui Antonia kaugelt palli posti kõrvale paigutas. Edu sai veelgi kindlamaks 48. minutil, kui Yasmim madala tsenderduse kannaga väravavahist mööda saatis. Tulises kohtumises rohkem väravaid ei sündinud ja Brasiilia teenis 3:0 võiduga finaalikoha.

Teises poolfinaalis läksid vastamisi kodupubliku ees mängiv USA ning põhjanaaber Kanada. San Diegot tabanud vihmahoog oli loonud platsile mitu loiku, millest üks peitus ka Kanada karistuala tipus. Sealt tulenes ka mängu esimene värav, kui kanadalanna tagasisööt loigus seisma jäi ja Jaedyn Shaw õigel ajal õiges kohas oli.

Turniirikorraldajad ja kohtunikud otsustasid poolajapausi järel siiski kehvades tingimustes jätkata ja USA eduseis püsis peaaegu kohtumise lõpuni, kuid Jordan Huitema viigistas kohtumise ning poolfinaal läks lisaajale.

Esimesel lisaajal pääsesid ameeriklannad taas juhtima, kui Rose Lavelle õhuvõitluse võitis ja Sophia Smithi väravavahiga üks-ühele mängis. USA oli võidule väga lähedal, kuid lisaaja seitsmendal üleminutil määrati Kanadale penalti, mille Adriana Leon kindlalt realiseeris ning finaalipääseja selgus penaltiseeria abil.

Loe rohkem:  Leverkuseni libastumine lubas Bayerni lähemale | Jalgpall

USA puurilukk Alyssa Naeher oli otsustavas seerias suurepärane, tõrjudes Kanada väravaautorite penaltid. Ka ise penalti realiseerinud väravavaht tõrjus veel Kanada neljanda löögi ning USA teenis penaltitel 3:1 võidu. Finaalkohtumine USA ja Brasiilia vahel toimub Eesti aja järgi ööl vastu esmaspäeva.

Kokkuvõttes võib öelda, et Ameerika Ühendriikide naiste jalgpallikoondisel oli vaja põneva mängu lõpuks põhjanaabrite, Kanada, vastu penalteid, et kindlustada võit. Samal ajal suutis Brasiilia võtta kindla võidu Mehhiko üle. Mõlemad mängud näitasid põnevust ning võitlusvaimu, mis jalgpalli selliseks imeliseks spordialaks teevad. Loodame, et järgmistes mängudes näeme veel rohkem kirge ja põnevust!