USA kaitseminister Austin andis ametikohustused üle asetäitjale | Välismaa

2255355h061ft24

Tere tulemast Eestisse! Viimase NATO tippkohtumise valguses on meil suur rõõm tervitada teid siin. USA kaitseminister Lloyd J. Austin andis hiljuti oma ametikohustused üle asetäitjale, tõstes esile olulist hetke USA-Eesti, aga ka laiemalt transatlantiliste suhete jaoks. See samm on oluline ka meie piirkonna julgeoleku tagamise seisukohast ning tõestab USA pühendumust Euroopa Liidu liitlastele. Oleme põnevil, et saame jagada mõtteid ja kogemusi teiega ning luua veelgi tugevamaid sidemeid nii Eesti kui ka USA vahel.

USA kaitseminister Lloyd Austin andis pühapäeval oma ametikohustused üle oma asetäitjale Kathleen Hicksile, teatas Pentagon. Austin on taas haiglas nädalaid pärast eelmist viibimist, mida kaitseminister vastuoluliselt saladuses hoidis.

“Täna umbes kell 16.55 andis sekretär Austin ametkonna funktsioonid ja ülesanded üle asekaitseminister Kathleen Hicksile. Asekaitseminister on ametikohustused üle võtnud,” ütles Pentagoni pressiesindaja Pat Ryder ametlikus avalduses.

Ryder kinnitas, et Austin on endiselt ravil ning Valget Maja ja USA kongressi on sellest teavitatud.

Pentagon oli varem päeval teinud avalduse, milles teavitas, et Austin sattus pühapäeval taas haiglasse.

“Seekord tekkivale põieprobleemile viitavate sümptomite tõttu,” sõnas kõneisik.

Austin kadus avalikkusest detsembri lõpus ja jaanuari alguses pärast 22. detsembril tehtud eesnäärmeoperatsiooniga seotud tüsistusi ja varjas algselt oma haiglaravi president Joe Bideni ja ülejäänud valitsuse eest.

Austin vabandas veebruari alguses, et varjas oma eesnäärmevähi diagnoosi ja haiglaravi president Joe Bideni ja ülejäänud valitsuse eest.

“Ma oleksin pidanud presidendile oma vähidiagnoosist rääkima. Ma vabandasin otse president Bideni ees,” ütles ta pressikonverentsil. 

Austin kadus detsembri lõpus ja jaanuari alguses avalikkuse vaateväljast, kui tal tekkisid 22. detsembri eesnäärme operatsiooni järel tüsistused.

Valget Maja teavitati Austini haiglasse sattumisest 4. jaanuaril ja kongressi 5. jaanuaril, Biden sai vähidiagnoosist teada aga alles 9. jaanuaril.

Loe rohkem:  ISW: Venemaa võib Avdiivkas kasutatud taktikat laiemalt korrata | Välismaa

Austini sõnul ei andnud ta oma töötajaile korraldust haiglaravi kellegi eest varjata ja ta ütles, et ei ole kaalunud tagasiastumist.

“Me ei tegutsenud õigesti,” tunnistas Austin siiski.

Minister kinnitas ühtlasi, et ei ole endiselt lõpuni taastunud – ühe jala liikuvus on piiratud ja ta kasutab Pentagoni hoones liikumiseks golfikäru.

Kaitseminister Lloyd Austini otsus anda ametikohustused üle asetäitjale on toonud kaasa segadust ja küsimusi USA välispoliitika suuna kohta. See samm on tekitanud spekulatsioone tema võimaliku lahkumise kohta ja selle mõju USA kaitsepoliitikale. Kuigi ametiülesannete üleandmine on tavaline praktika, jääb selgusetuks, mida see tähendab USA kaitseministeeriumi jaoks. Jääme ootama edasisi arenguid ja lootma, et see samm ei mõjuta USA ja Eesti kaitsekoostööd ega ühiseid julgeolekuhuve.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga