USA justiitsministeerium nurjas Vene häkkerite võrgustiku | Välismaa

2260713hffbbt24

Tere tulemast Eesti! Viimased uudised USA justiitsministeeriumi võidust Vene häkkerite vastu on muutnud rahvusvahelise küberjulgeoleku maastiku. See võit näitab, kui oluline on ülemaailmne koostöö võitluses küberkuritegevuse vastu. Vene häkkerite võrgustiku nurjamine on suur saavutus nii USA kui ka kogu maailma jaoks ning toob esile küberkaitse olulisuse. See on oluline samm kaitsta meie riikide andmeid ja kaitsta meie kodanike privaatsust. Kuid see on ka meeldetuletus, et küberkurjategijad on alati liikvel ning me peame pidevalt tugevdama meie kaitsemeetmeid.

USA justiitsministeerium teatas neljapäeval, et see nurjas Vene häkkerite katse kasutada tavaameeriklaste internetiruutereid küberrünnakute korraldamiseks.

“Teine kord kahe kuu jooksul nurjasime ühe riigi toetatud häkkerite katse korraldada küberrünnakuid, kasutades kompromiteeritud USA ruutereid,” ütles asejustiitsminister Lisa Monaco.

Justiitsministeerium ütles, et selle aasta jaanuaris kohtu poolt heakskiidetud õiguskaitseorganite operatsioon neutraliseeris sadadest kodu- ja kontoriruuteritest koosneva võrgustiku, mida kontrollis ja kasutas küberkuritegude korraldamiseks Vene luure.

“Sel korral pöördus Vene luure kuritegelike ühenduste poole, et saada abi kodu- ja kontoriruuterite sihtimiseks, kuid justiitsministeerium nurjas selle skeemi,” lisas USA justiitsminister Merrick Garland.

Garland ütles, et justiitsministeerium suurendab oma pingutusi Vene valitsuse küberrünnakute tõkestamiseks, mis on suunatud USA ning Washingtoni liitlaste, kaasa arvatud Ukraina vastu.

Üldiselt võib öelda, et USA justiitsministeeriumi tegevus Vene häkkerite võrgustiku nurjamisel on oluline samm rahvusvahelise küberturvalisuse tagamiseks. See näitab, et USA on aktiivne võitluses küberkuritegevuse vastu ning valmis astuma samme, et kaitsta oma ja teiste riikide küberturvalisust. Vene häkkerite võrgustiku nurjamine on oluline võit, kuid samas rõhutab ka vajadust jätkuva järelevalve ja meetmete järele, et kaitsta tundlikku infot ja andmeid. See näitab ka vajadust rahvusvahelise koostöö järele küberkuritegevuse vastu võitlemisel.

Loe rohkem:  EL-i rahandusministrid kaaluvad eurovõlakirju kaitsevajaduste katmiseks | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga