Ukraina väljaanne valis Kallase kümne suurima Ukraina sõbra hulka | Eesti

2285373hb67at24

Ukraina väljaanne tunnustas hiljuti Kaja Kallast kui ühte kümnest suurimast Ukraina sõbrast. See au on suur tunnustus Eesti endisele peaministrile ja näitab tema pühendumust tugevatele suhetele Ukrainaga. Kallas on teinud olulisi samme kahe riigi vaheliste suhete parandamiseks ja koostöö tugevdamiseks. Tema panus rahvusvahelisele dialoogile ja konfliktide lahendamisele on silmapaistev ning väärivad kiitust mitte ainult Ukraina väljaande poolt, vaid ka kogu rahvusvahelise kogukonna poolt.

Ukraina väljaande Focus koostatud Ukraina suurimate sõprade ja toetajate pingereas jõudis Eesti peaminister Kaja Kallas üheksandale positsioonile.

Nädalakiri Focus palus 18 Ukraina organisatsioonil ja politoloogil nimetada viis Ukrainat kõige enam aidanud välisriigi liidrit ning tekkinud loendis saavutas esikoha Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen. Teise positsiooni sai USA president Joe Biden ning kolmanda Ühendkuningriigi peaminister Rishi Sunak.

Neile järgnesid Saksa kantsler Olaf Scholz, eelmine Briti peaminister Boris Johnson, Poola president Andrzej Duda, Leedu president Gitanas Nauseda, Jaapani peaminister Fumio Kishida, üheksandana Kallas ning kümnendana Itaalia peaminister Giorgia Meloni.

Pingerea moodustamisel jõudsid kõrgemale suurte riikide juhid, kuna Focus lisas žürii esitatud poliitikutele punkte lähtuvalt sellest, kui palju koguseliselt tema riik oli Ukrainat toetanud. Vähem lisapunkte andis see, kui palju riik võrreldes oma sisemajanduse kogutoodanguga on Ukrainat abistanud ning milles Eesti on maailmas esikohal.

Kallase kohta kirjutab Focus, et Eesti peaminister on esimene välismaa riigijuht, kelle Venemaa on kuulutanud tagaotsitavaks ja samuti tuuakse esile Eesti antud relvaabi ning Kallase positsioon mitte nõustuda järeleandmistega Venemaale.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Ukraina väljaanne valis Kaja Kallase kümne suurima Ukraina sõbra hulka, mis näitab tema positiivset suhtumist ja panust Ukraina ja Eesti vaheliste suhete arendamisel. See tunnustus kinnitab veel kord Eesti ja Ukraina vahelise tugeva sõpruse ja koostöö olulisust ning Kaja Kallase pühendumust rahvusvaheliste suhete edendamisel. Loodame, et see tunnustus aitab kaasa veelgi tihedamale ja sügavamale koostööle kahe riigi vahel tulevikus.

Loe rohkem:  Eesti teenib CO2 kvoodi müügist tänavu oluliselt vähem kui mullu | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga