Elron plaanib avada Tartu-Riia rongiliini | Raadiouudised

1709107335 341329hec6ft24

Elron plaanib avada oodatud Tartu-Riia rongiliini, mis loob olulise transpordivõimaluse Eesti ja Läti vahel. Uus rongiliin pakub mugavat ja kiiret reisivõimalust kahe riigi vahel ning aitab tugevdada majanduslikke ja kultuurilisi sidemeid piirkonna vahel. See areng tõotab tuua kaasa positiivseid muutusi nii turismi kui ka äritegevuse valdkonnas ning on oluline samm Euroopa transpordiühenduse arendamisel. Tutvustame teile lähemalt, mida see uus rongiliin endaga kaasa toob ja kuidas see mõjutab reisijate igapäevaelu.

Sel aastal on plaan avada Tartu-Riia rongiliin.

Kui liinil sõidaks rong mõlemas suunas kaks korda päevas, ilma vahepeatusteta, võiks Tartu-Riia rongiliini eeldatav nõudlus olla 60-70 tuhat reisijat aastas. Esialgu hakkab rong mõlemas suunas sõitma üks kord päevas. Praegu Tartu-Riia liini bussidega teenindava Lux Expressi hinnangul on eeldatav reisijate arv utoopiline. Jane Saluorg

Kokkuvõttes võib öelda, et Elroni plaan avada Tartu-Riia rongiliin on suurepärane uudis nii Eesti kui ka Läti elanikele. See avab uusi võimalusi piiriülestele reisidele ning aitab tugevdada kahe riigi vahelisi suhteid. Lisaks parandab see oluliselt ühistranspordi kättesaadavust ja säästlikkust piirkonnas. Loodame, et see projekt saab kiirelt ellu viidud ja toob kaasa positiivseid muutusi reisijate jaoks mõlemal pool piiri.

Loe rohkem:  Lähiaastail Tallinna-Tartu maantee uusi neljarajalisi lõike ei ehitata | Raadiouudised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga