Ukraina ründas järjekordset Venemaa naftatöötlemistehast | Välismaa

2311827hc490t24

Viimane Ukraina poolt sooritatud rünnak Venemaa naftatöötlemistehase vastu on vaid üks paljudest pinget kruvivatest sündmustest poliitilises maastikus. Konflikt kahe riigi vahel jätkub pidevalt süvenedes ning see tekitab rahvusvahelises kogukonnas suurt muret. Ukraina agressiivne käitumine Venemaa vastu seab ohtu piirkondliku stabiilsuse ning võib kaasa tuua ettenägematuid tagajärgi kogu Euroopale. Selles keerulises olukorras on oluline hoida end kursis sündmuste arenguga ning mõista konflikti tagamaid.

Ukraina ründas ööl vastu pühapäeva Venemaal Krasnodari krais asuvat naftatöötlemistehast, milles puhkes droonitabamuste järel tulekahju.

Slavjansk-na-Kubane elanikud teatasid sotsiaalmeedia keskkonna Telegram uudistekanali Baza teatel, et kuulsid linnas plahvatusi ja ütlesid, et süttis kohalik nafta ümbertöötlemistehas, vahendas The Kyiv Independent.

Vene meedia teatel põhjustas tulekahju tõenäoliselt Ukraina droonilöök. Kohalikud rääkisid uudistekanalile Ostorožno, et rajatist tabas rohkem kui viie drooni rünnak.

“Droonid neutraliseeriti, kuid ühe seadme kukkumise tagajärjel puhkes tulekahju,” teatas Lõuna-Venemaal asuva Krasnodari krai operatiivstaap pühapäeval sõnumirakenduses Telegram. Baza ja teised Venemaa uudisteväljaanded väitsid, et hukkus vähemalt üks rafineerimistehase töötaja, kuid Krasnodari krai administratsioon eitas algseid teateid nagu oleks üks töötaja surnud südamerabandusse.

Slavjanski rajooni juht Roman Siniagovskyi ütles, et rafineerimistehase töötajad evakueeriti ja vahejuhtum ei ohusta läheduses paiknevaid asulaid.

Interfaxi teatel osales põlengu kustutamisel 83 tuletõrjujat 25 ühiku erineva tehnikaga.

Viimase nädala jooksul on Ukraina väed sooritanud mitmeid droonilööke, mis on suunatud Venemaa naftatööstusele. Ukraina on tabanud naftatöötlemistehaseid Samara, Rjazani, Kaluuga, Nižni Novgorodi ja Leningradi oblastis.

Bloomberg teatas 14. märtsil, et need rajatised moodustavad umbes 12 protsenti Venemaa naftatöötlemisvõimsusest.

Kokkuvõtvalt võime öelda, et Ukraina rünnak Venemaa naftatöötlemistehase vastu on viimane näide pingelistest suhetest kahe riigi vahel. See juhtum näitab, kui habras võib olla rahvusvaheline poliitiline olukord ning kui kiiresti võivad need pinged hoogu võtta. On oluline, et riigid suudaksid leida rahumeelseid ja diplomaatilisi lahendusi konfliktidele ning vältida eskaleerumist sõjalise sekkumiseni. Loodame, et tulevikus suudavad Ukraina ja Venemaa leida kompromissi ning lahendada oma erimeelsused rahumeelselt ja konstruktiivselt.

Loe rohkem:  Sõja 733. päev: USA hinnangul suudab Ukraina Vene armeed sõjaliselt lüüa | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga