Ukraina jaoks leitud 800 000 mürsu raha on peaaegu koos | Välismaa

2132056h1849t24

Tere tulemast Eestisse! Viimase sõja taagad jätkavad endiselt mõjutamist meie lähiriikides, ning Ukraina jaoks leiti hiljuti 800 000 mürsu raha – see on tõesti hämmastav avastus. See näitab julget ja pühendunud tööd, et tagada rahu ja turvalisus meie piirkonnas. Kuid see on ka meeldetuletus sõja kohutavast mõjust ning vajadusest pidevale rahuolekule. Oleme rõõmsad tervitama neid, kes püüavad maailmast paremaks muuta ning Eestis olete leidnud kindla toetaja oma jõupingutustele. Tere tulemast!

Tšehhi leidis viisi, kuidas hankida Ukrainale 800 000 mürsku, kuid vajas nende Ukrainale andmiseks raha. Uudisteagentuur Bloomberg teatas kolmapäeval, et mürskude tarnimiseks vajaminev raha peaaegu koos.

Tšehhi president Petr Pavel ütles eelmisel kuul Münchenis toimuval julgeolekukonverentsil, et riik on leidnud pool miljonit 155-millimeetrist mürsku ja 300 000 122-millimeetrist mürsku. Puudu jäi vaid rahast. 

Praha vajas teiste EL-i riikide abi rahastuse leidmiseks ning Saksamaa, Läti, Leedu, Taani, Kanada ja Prantsusmaa toetavad nüüd Tšehhi algatust osta laskemoona väljastpoolt EL-i. Ka Poola on avaldanud algatuse vastu huvi. 

Bloombergi allikate teatel võib laskemoon Ukrainasse jõuda juba mõne nädala pärast. Täpne tarnegraafik pole veel selge ning see võib muutuda.  

EL on olnud aeglane oma laskemoona tootmisvõime suurendamisel, sest EL ja liikmesriigid võtsid aega tootjatega lepingute sõlmimiseks. USA kongress pole aga endiselt kiitnud heaks 60 miljardi dollari suurust abipaketti. 

Samal ajal suudab Venemaa toota mitu miljonit mürsku aastas. Ukraina vajab seega vähemalt 200 000 mürsku kuus, et jätkata võitlust Venemaa okupatsioonivägede vastu, vahendas Bloomberg.

Kokkuvõttes võib öelda, et Ukraina jaoks leitud 800 000 mürsu raha on oluline samm olukorra leevendamisel ja konflikti lahendamisel Ukrainas. Raha kogumine on olnud pikaajaline protsess ning see annab lootust paremale tulevikule. Oluline on jätkata pingutusi relvastatud konfliktide ennetamiseks ja rahu tagamiseks kogu maailmas. Ukraina jaoks on see leid väga oluline ja see aitab neil jätkata taastumist ning ülesehitustöid pärast sõda.

Loe rohkem:  Trumpi sõnul julgustaks ta Venemaad ründama kaitsesse mitte panustavaid NATO riike | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga