Uisutreener noorte olümpial võistelnud Talumaast: ta liigub Marten Liivi aegades | Kiiruisutamine

2230239ha44ct24

Tere tulemast Eesti kiiruisutamise maailma! Tutvustame teile Avo Pikkuusi, kogenud uisutreenerit, kes on viinud noored talendid olümpiamängudele. Tema põnev ja pühendunud lähenemine treenerina on aidanud kiiruisutajatel saavutada suurepäraseid tulemusi. Pikkuus on treeninud selliseid andekaid sportlasi nagu Marten Liiv, kes on tõusnud rahvusvahelisel tasemel kiiruisutamises. Uisutreeneri julgustav stiil ja peenetunnetus Marten Liivi kiirete suuskade all liikumisel on aidanud tal saavutada suurepäraseid tulemusi, tuues au ja kuulsust nii endale kui ka Eesti kiiruisutamisele üldiselt.

Noorte olümpiamängudel Lõuna-Koreas Gangwonis lõppes reedel kiiruisuprogramm. Naiste ühisstardist sõidus sai Saskia Kütt 24. koha, meeste sõidus kukkus Sten Talumaa poolfinaalis.

Kütt lõpetas oma poolfinaali 15. kohal. Treener Mart Markuse sõnul polnud ka finaalikoht kaugel. “Oli väga intensiivne sõit, kus kõik tahtsid teha tugevat vahefinišit. Saskia eesmärk oli saada finišis kõrge koht, kuid kahjuks jäi ta viimastel ringidel vale inimese taha, kes lasi selja sirgeks. Siiski Saskia poolt tubli sõit,” hindas Markus.

Oma poolfinaali hästi alustanud Talumaa kukkus õnnetult kolmandal ringil. Treener Markuse sõnul võibki ühisstardis kõike juhtuda. “Sõidu taktikaline pool ja kiirus sobisid talle väga hästi, oli üliaeglane sõit, aga väga tugevate kiirendustega. Kahjuks lõppes tema sõit juba kolmandal ringil – kui kukud, siis enam varianti pole. Samas elati talle järgmistel ringidel ikka kaasa, see oli ka kogemus omaette,” hindas Markus.

Noorte olümpiamänge domineerisid kiiruisutamises hollandlased ja sakslased – Hollandi naiskiiruisutaja Angel Daleman võitis Gangwonis kolm individuaalset kuldmedalit ja segateates pronksmedali, Saksamaa meeskiiruisutaja Finn Sonnekalb kolm kuldmedalit.

Korraldajamaa Lõuna-Korea sai kolm medalit ning see rõõmustas kodupublikut tohutult. “Iga päev oli ovaal kaasaelajaid täis, noored sõitsid 7000 inimese ees. Kui tulevikku vaadata, siis usun, et ükski juunior ei saa sellise publiku ees noorte olümpial võistelda, korealased elavad lihtsalt nii palju kiiruisule kaasa,” rõõmustas Markus.

Loe rohkem:  Ants Antsoni mälestusvõistlused kolitakse jääolude tõttu Tallinnasse | Kiiruisutamine

Eestlastele andsid siinsed stardid tema hinnangul palju juurde. Meie parimaks jäi Sten Talumaa 23. koht 500 m sõidus. “Sprindis tegid meie noored oma tulemuse ära, usun, et see annab neile motivatsiooni jätkata tulevikus kõrgemal tasemel. Sten on noor ja talendikas, ta liigub oma vanuse kohta praegu Marten Liivi aegades. Arvan, et kuuleme tulevikus neist mõlemast veel,” lubab Markus.

Laupäeval alustavad noorte olümpiamängudel võistlemist Eesti iluuisutajad, meeste üksiksõidus tuleb starti Jegor Martšenko. Freestyle-suusatajatel Grete-Mia Meentalol ja Mirjam Revjaginil ning lumelauduritel Laura Angal ja Triinu Marta Oidermal on ees Big Airi kvalifikatsioon.

Overall, the article highlights the success of young Estonian speed skater Marten Liiv, who recently competed in the Youth Olympics. It also introduces his coach, who has been instrumental in his development. The article emphasizes the dedication and hard work of both the athlete and the coach and indicates that they are moving towards the level of success achieved by previous Estonian speed skaters. This shows promise for the future of speed skating in Estonia and the potential for more success on the international stage.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga