Euroopa Parlamendi liberaalid valisid uue juhi | Välismaa

2230272h789et24

Tere tulemast Eestisse! Euroopa Parlamendi liberaalid on valinud uue juhi ning see otsus tõotab tuua kaasa olulisi muutusi Euroopa poliitilises maastikus. Uus juht toob endaga kaasa uusi ideid ja visioone ning tugevdab liberaalide positsiooni Euroopa Parlamendis. See on oluline samm Euroopa poliitika arengus ning võib mõjutada ka Eesti ja teiste riikide kodanike igapäevaelu. Uus juht pakub lootust ja uusi võimalusi ning meil on põhjust olla huvitatud sellest, kuidas see mõjutab Euroopa tulevikku.

Euroopa Parlamendi liberaalide fraktsioon Renew Europe valis neljapäeval uue juhi, kelleks sai prantsuse eurosaadik Valerie Hayer. Otsus tähendab, et Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni partei säilitab kontrolli liberaalide fraktsiooni üle vahetult enne juuni alguses peetavaid Euroopa Parlamendi valimisi.

Ühehäälselt valitud 37-aastane Hayer asendab fraktsiooni juhi kohal samuti Macroni erakonda kuuluva senise juhi Stephane Sejourne’i, kellest sai jaanuari alguses Prantsuse välisminister. Fraktsiooni 101 saadikust 23 on valitud just Prantsusmaal.

Küsitlused ennustavad, et uus Euroopa Parlamendi liberaalide juht seisab silmitsi ajaloolise valimiskaotusega. Erinevate prognooside järgi võib fraktsioon kaotada koguni viiendiku saadikutest ning see võib langeda suuruselt kolmandalt kohalt neljandale või koguni viiendale.

Liberaalidega konkureeivad kolmanda koha pärast parempopulistide fraktsioon Identiteet ja Demokraatia (ID) ning Konservatiivide ja Reformistide fraktsioon (ECR).

Hayer ütles, et need jõud võivad mängida “pahatahtlikke mänge”, ning seetõttu on oluline, et liberaalid säilitaks kolmanda koha ning moodustaks uuesti koalitsiooni paremtsentristliku Euroopa Rahvapartei (EPP) ja Sotsialistide ja Demokraatidega (S&D).

“Peame jätkama tööd siin ja jääma keskseks jõuks,” ütles ta intervjuus Financial Timesile.

“Olen järgmistes valimistes kindel. Meil on tugev tahtejõud ning me võitleme ekstremismi ja populismi vastu järgmiste kuude jooksul,” lisas liberaalide juht.

Loe rohkem:  ERR Münchenis: mure USA abi pärast Ukrainale hõljus julgeolekukonverentsi kohal | Välismaa

Üheks Euroopa Parlamendi valimiste teemaks on tõusmas põllumeeste rahulolematus Euroopa Liidu keskkonnareeglitega. Arvatakse, et just parempopulistid võivad koguda valimistel palju toetust maapiirkondades.

Hayer, kelle vanemad tegelevad piimakarjakasvatusega, ütles, et ta mõistab põllumeeste muresid.

“Me oleme alati kuulanud põllumehi. Ma ei taha olla keskkonna- või põllumajandusmurede vastu. Meil peaks olema tasakaalustatud seisukoht,” seletas liberaalide uus juht oma positsiooni.

Ühtlasi lubas Hayer, et liberaalid ei toeta EL-i ühise põllumajanduspoliitika rahastuse kärpimist. Vastupidi, sooviks Hayer seda suurendada, aitamaks põllumehi keskkonnaeesmärkide täitmisel.

In conclusion, the election of a new leader by the liberal members of the European Parliament is a significant development in Estonia. The chosen leader will have an important role in shaping the future direction of liberal politics in Europe and will represent the interests of Estonia on the international stage. It is a positive sign for the country to have a strong and capable representative at the European level, and it will be interesting to see how this new leadership will contribute to the development of liberal ideals and policies in the European Parliament.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga