Uisuliidu komisjon kuulas Levandi juhtumis tunnistajad üle | Iluuisutamine

2262663h4de7t24

Tere tulemast Eesti uisuliidu komisjonile, kus just toimus oluline tunnistuste kuulamine seoses Levandi juhtumiga iluuisutamises. See skandaalne juhtum on raputanud Eesti spordimaailma ja kogukonda ning tõotab tuua päevavalgele tõde ja õigluse. Tunnistajate ütlused on olnud vapustavad ja ajendavad meid kõiki otsima vastuseid ning lahendusi. Iluuisutamine on meie riigis oluline ja auväärne spordiala ning me peame tagama selle aususe ja puhtuse. Olete oodatud kuulama, kaasa mõtlema ja toetama meie püüdlusi selles keerulises olukorras.

ERR-ile teadaolevalt kuulas Anna Levandi kaasust uuriv Eesti Uisuliidu komisjon sel nädalal tunnistajad üle, kuid uisuliit kommentaare jagada ei soovi.

ERR-i andmetel kohtus komisjon sel nädalal mitme uisutaja ja lapsevanemaga. Küsimusele, kellega on komisjon rääkinud ja kas kedagi plaanitakse veel üle kuulata, vastas uisuliidu president Maire Arm: “Komisjoni töö huvides ei pea me võimalikuks poolelioleva menetluse kohta anda täiendavaid kommentaare ega osaleda meedia aruteludes.”

Arm jättis vastamata küsimustele, kas komisjoni kaasati ka väliseksperte ja millised on komisjoni järgmised sammud.

Veebruaris avaldas ERR, et mitmed endised õpilased ja lapsevanemad süüdistavad tuntud iluuisutreener Anna Levandit vaimses ja füüsilises väärkohtlemises. Eliittreeneri kategooriat omav Levandi tunnistas, et pole treenerina veatu, kuid nimetas suuremat osa süüdistustest laimavateks ja absurdseteks.

Eesti Antidopingu ja Spordieetika sihtasutusele (EADSE) laekunud avalduste järel moodustas uisuliit süüdistuste uurimiseks komisjoni. EADSE juhtivuurija Remo Perli tõstatas küsimuse komisjoni koosseisu osas ja leidis, et sinna võiks kaasata ka inimesi väljaspool alaliitu.

Uisuliidu moodustatud komisjoni kuuluvad alaliidu president Maire Arm, asepresident Vadim Belobrovtsev (asepresident), juhatuse liige ja rahvusvahelise kategooria kohtunik Ere Lusti ning peasekretär Jana Kuura. Arm vastas Perli jutule, et vajadusel kaasatakse ka komisjoniväliseid eksperte. “EADSE hinnang, et komisjoni koosseis teeb nõutuks ning uurimine ei pruugi olla läbipaistev, ei ole millegagi põhjendatud,” teatas Arm veebruaris.

Loe rohkem:  Järvela: ISU otsus on esmapilgul selgelt ebaloogiline | Iluuisutamine

Levandi on ERR-ile edastanud rea dokumente seoses teda puudutavate kahtlustega. Mõne dokumendi tehnilistest andmetest paistab, nagu need oleks koostatud MMAB büroos, kus töötab Arm. ERR-i küsimusele, kas temaga seotud büroo esindab Anna Levandit, aitab mõnda selle tüli osalist või aitab Levandil mingil muul põhjusel materjale koguda või koostada, vastas Arm: “Olen käesoleva kaebuse käsitlemise juures suhelnud nii Anna Levandi kui veel mitmete inimestega, kes on kaebuse vaates olulised. Asjaolude selgitamine (sh küsimuste ja kommentaaride küsimine, materjalide kogumine ) on toimunud ka e-posti teel. Muuhulgas olen oma arvutis valmistanud ette ka kirjalikke küsimusi, nimetatud tegevus on samuti toimunud minu ülesannete täitmiseks kaebuse käsitlemise raames.”

“Ma ei esinda ühtegi osapoolt. Samuti mulle teadaolevalt ei esinda Maria Mägi Advokaadibüroo ühtegi osapoolt. Kinnitan selles asjas oma erapooletust,” lisas Arm. “Olen kaebuste teemal suhelnud mitmete inimestega, sh ka Anna Levandiga. Nagu juba vastasin, olen talle saatnud kirjalikke küsimusi. Ma ei oska öelda, kas ta on seda küsimustega faili oma selgituste jaoks kuidagi kasutanud edasi ja teile edastanud.”

Mitu inimest kirjutas ERR-ile, et Armi tütar Emili, kes on tegelenud uisuliidu sotsiaalmeediaga, käis erinevates uisuklubides Anna Levandi toetuseks allkirju kogumas. Kas tegemist pole huvide konfliktiga? “Huvide konflikti ei ole ka Emili puhul, sest ta ei ole uisuliiduga kirjeldatud viisil seotud. Ta ei ole juba kaks aastat uisuliidu sotsiaalmeedia kontode haldamisega tegelenud,” vastas Maire Arm.

Uisuliidu komisjoni kuulnud tunnistajad on tähtsaks osaks Levandi juhtumi uurimisel. Nende ütluste põhjal saavad ametivõimud teha õiglase otsuse ja selgitada välja tõe. Uisuliidu komisjonis toimuv on oluline samm õigluse tagamiseks ja sellega seotud probleemide lahendamiseks Eesti iluuisutamise valdkonnas. Loodame, et selle juhtumi tulemusena saavad kõik asjaosalised õigluse ning et Eesti iluuisutamine saab jätkata oma arengut puhtalt ja ausalt.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kas Eesti paaril õnnestub EM-il vabatantsuga tõusta? | Iluuisutamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga