Viimased turu-uuringud näitavad, et Eesti poliitilised jõujooned püsivad stabiilsena, ilma suurte muutusteta erakondade reitingutes. See viitab sellele, et vaatamata erinevatele poliitilistele arengutele, on Eesti kodanikel kindlad eelistused ja usaldus oma poliitiliste esindajate suhtes. Uuringud on olulised, et mõista, kuidas erakonnad positsioneerivad end valimistulemuste eel. Selles dünaamilises poliitilises keskkonnas pakub turu-uuringute küsitlus väärtuslikku teavet selle kohta, kuidas valimiste tulemusi võib mõjutada.
Turu-uuringute AS-i reedel avaldatud küsitluses jätkab 25 protsendi ja kõrgeima toetusega Isamaa, millele järgneb EKRE 19 protsendiga.
Isamaal õnnestus toetust kuuga tõsta ühe ja EKRE-l kahe protsendipunkti võrra.
Kolmandal kohal on Reformierakond 17 protsendi ja neljandal Sotsiaaldemokraatlik Erakond 15 protsendi suuruse toetusega. Mõlema toetus langes Turu-uuringute küsitluses kuu varasemaga võrreldes protsendipunkti võrra.
Keskerakonna toetus pisut kosus ja tõusis veebruari kaheksalt protsendilt märtsis 10 protsendile.
Parlamendierakondadest oli madalaim Eesti 200 toetus kuue protsendiga.
Parlamendivälistest erakondadest oli märtsis kõrgeim Parempoolsete toetus, kelle reiting oli kolm protsenti.
Turu-uuringute küsitlus toimus 7.–18. märtsil. Üle-eestiliselt küsitleti 909 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku. Ankeetidest 50 protsenti koguti telefoni- ja 50 ptotsenti veebiküsitlusega.
Üldiselt võib öelda, et turu-uuringute küsitlus ei näita suuri muutusi erakondade reitingutes Eestis. Siiski on oluline meeles pidada, et küsitlused on vaid üks osa poliitilise maastiku hindamisest ning tegelikud valimistulemused võivad olla ootamatud. Oluline on jätkuvalt jälgida poliitilise olukorra muutusi ning osaleda aktiivselt demokraatlikus protsessis, valides endale sobivaima erakonna ja kandidaadi. Eesti tuleviku kujundamisel on meie kõigi panus oluline.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus