Turu-uuringud: Keskerakonna toetus langes kaheksale protsendile | Eesti

2206609hb414t24

Tervist, kallid Eesti elanikud! Viimased turu-uuringud on näidanud, et Keskerakonna toetus on langenud vaid kaheksale protsendile. See on järsu languse märk, mis jätab erakonna murettekitavasse olukorda. See võib omada olulist mõju Eesti poliitikale ja tulevastele valimistele. Keskerakonna positsiooni järgmistes aprillikuistes valimistes silmas pidades tuleb jälgida nende reaktsiooni ja võimalikke muutusi nende poliitilises strateegias. Jääme huviga ootama, kuidas see olukord areneb ja millised muutused võivad tulevikus toimuda Eesti poliitilises maastikus.

Keskerakonna toetus langes Turu-uuringute veebruarikuises küsitluses rekordmadalale kaheksale protsendile.

Sarnaselt viimasele kolmele kuule oli ka veebruaris kõrgeima toetusega erakond Isamaa, mida toetas 24 protsenti vähemalt 18-aastastest valimiseelistust omavatest Eesti kodanikest.

Isamaa järel teiseks populaarsemaks erakonnaks oli veebruaris 18 protsendi suuruse toetusega Reformierakond.

Väikeste vahedega järgnesid Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 17 protsendi ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond 16 protsendiga. Nimetatud erakondade toetus võrreldes jaanuariga statistiliselt olulisel määral muutunud pole.

Võrreldes jaanuariga on vähenenud Keskerakonna toetus – kui jaanuaris oli Mihhail Kõlvarti juhitava erakonna toetus 12 protsenti, siis veebruaris vaid kaheksa protsenti.

Keskerakonna toetusnäit edestab parlamendiparteidest veel napilt Eesti 200 oma, mida toetas seitse protsenti.

Parlamendivälistest erakondadest oli Parempoolsete toetus kolm protsenti, erakonda KOOS toetas kaks protsenti, Eestimaa Rohelisi samuti kaks protsenti ning muid erakondi kokku alla ühe protsendi valimiseelistust omavatest Eesti kodanikest.

Kaks protsenti valijatest annaks hääle üksikkandidaadile.

Kokkuvõttes oli koalitsioonierakondade kogutoetus veebruaris 41 protsenti, opositsioonierakondadel 49 protsenti ja parlamendivälistel erakondadel seitse protsenti. Jaanuaris oli opositsioonierakondade kogutoetus kõrgem (53 protsenti). Veebruarikuine langus on tingitud Keskerakonna toetuse vähenemisest.

Veebruarikuine küsitlus toimus 8.–19. veebruaril 2024. Üle-eestiliselt küsitleti 889 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku. Ankeetidest 50 protsenti koguti telefoni- ja 50 protsenti veebiküsitlusega. Erakondade toetusnäitajate arvutamisel on aluseks võetud valimiseelistust omavad vastajad.

In conclusion, the recent market research showing a drop in support for the Centre Party to eight percent is a significant development in Estonian politics. This decline in popularity may have various implications for the party and the country as a whole. It’s clear that the political landscape is constantly changing, and it will be interesting to see how the Centre Party responds to this new data and whether they can regain the support they have lost. Overall, this market research provides valuable insight into the current state of Estonian politics and the potential shifts in power dynamics.

Loe rohkem:  Eesti piirialale punkrite ehitamiseks kulub viie korterelamu jagu materjali | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga